Рух – це життя: 3 поради, як тримати себе у формі в цьому сезоні. Інтерв’ю з фітнес-тренером Іванною Павлюк

Одна прописна істина повчає: фізична активність корисна для здоров’я. Через пандемічну реальність нам довелося адаптувати спортивну рутину до пропонованих обставин. Влітку це було неважко: заняття спортом на свіжому повітрі – окремий вид задоволення. Фiтнес-тренер Iванна Павлюк з Підвиноградова розповіла: як Covid-19 вплинув на її роботу та дає поради, як тримати себе у формі, не зважаючи на обставини.
– Багато людей займаються спортом зараз вдома, онлайн. Чи ефективні такі тренування на самоті?
– Це свого роду випробування. Люди не звикли вдома займатися спортом, але іншого вибору під час жорсткого локдауну не було. З’явилось багато вільного часу і всі почали шукати чим його заповнити. Свої тренування я проводила у прямих ефірах в Інстаграм. Також був окремий чат з дівчатами, де обговорювали всі нюанси. У колективі, звiсно, мотивації у всіх більше, але якщо не бачити цілі (заради чого ви займаєтеся), ця мотивація швидко вичерпається. Тому – поставили мету, і добивайтесь будь-якими способами. Благо, вибір великий!
– Iванна, скажіть, будь ласка, кілька практичних порад, як тримати себе у формі в цьому сезоні, дотримуючись дистанції?
– Займатися з тренером. Персональні тренування – чудовий вихід, коли багато справ, а бажання бути здоровим, струнким та підтягнутим теж присутнє. Перевага індивідуальних занять у тому, що є можливість бути в центрі уваги упродовж всього тренування, отримати чітку вибудову правильного виконання вправ і скласти план тренувань на найближчий час, щоб займатися самостійно. Такий варіант добре поєднується з атмосферою карантину, адже дотримуючись дистанції, вдається проявляти відповідальність, а постійний зв’язок в FaceTime, скажімо, є хорошою мотивацією для руху до мети.
Наступне – знаходити час уранці. Почніть з ранкової розминки, щоб сформувати звичку. Але, можливо, справа тут зовсім не у звичці, а у відчуттях. Якщо приділяти кілька хвилин після пробудження невеликій розминці, то після нічного оніміння тіло буде почуватися більш живим, гнучким, сильним і дихаючим. Чи потрібно згадувати про те, що фізичні навантаження безпосередньо пов’язані з нашим настроєм і здатністю тверезо мислити? Коли м’язи знаходяться в тонусі, є можливість відчувати своє тіло тонше, ми стаємо здатними впливати на відчуття і знаходити баланс між зовнішнім і внутрішнім станами.
І останнє – довіритися онлайн-ресурсам. Те, чого не було у велнес-гуру ще якихось п’ять-десять років тому, тепер є у нас. Платні та безкоштовні, годинні і трихвилинні, інтенсивні і розслаблюючі заняття, під настрій і згідно з особистими потребами.
– Деякі вирішують підібрати собі дієту за допомогою Інтернету, не звертаючись до дієтолога. Це небезпечно? Чи може фітнес-тренер розробити раціон харчування для своїх клієнтів?
– В iдеальному варіанті потрібно дізнатися особливості свого організму. Існують спеціальні клініки, де вас обстежують, розкажуть, які продукти категорично не можна, а на які варто «опиратись». Але це вимагає часу і грошей. Інтернет і фітнес-тренер дадуть загальні стандартні рекомендації, які зможуть вас направити на пошуки своєї дієти. Але варто прислуховуватися до особливостей вашого організму, у кожної людини є свої переваги: хтось не сприймає лактозу, хтось – вегетаріанець. Виходячи з цього і будуйте свій раціон харчування. Секретна формула міцного здоров’я і гарного тіла – постійність: будьте постiйно в русі, постійнo віддавайте перевагу здоровому харчуванню, гарно відпочивайте. Пам’ятайте – ваше хороше самопочуття і приваблива зовнішність у Ваших руках.

Розмовляла Богдана Павлюк, студентка ЧНУ імені Юрія Федьковича