Миколи Бурмек-Дюрі презентував свою книгу «Застрельте мене, не мучте»

У залі центральної публічної бібліотеки зібралися люди, небайдужі до чистоти духовних криниць, наділені великою любов’ю до культурного розквіту нашого краю, щоб відзначити подію в літературному житті нашої громади – вихід у світ нової, п’ятої книги молодого ромського автора Миколи Бурмек-Дюрі «Застрельте мене, не мучте». Видання видане за фінансової підтримки Європейського ромського інституту мистецтв і культури (ERIAC) та Стипендіальної програми Українського ПЕН.
Микола Бурмек-Дюрі один з тих письменників, які творять обличчя ромської гілки української літератури і його по праву називають першим ромським письменником Закарпаття. У його біографії багато непростих моментів та труднощів, що ставали перепоною у житті. Втім, це не завадило хлопцю стати письменником і людиною з небайдужою душею.
Ведуча заходу Катерина Ромушко детально презентувала життєвий і творчий шлях Миколи Бурмек-Дюрі. Поетичний доробок автора «Найрідніші» декламувала, бібліотекар ВСП «Виноградівський фаховий коледж Мукачівського державного університету» Алла Кайзер.
У виступі діда Ласло Дюрі та матері автора Людмили Бурмек, звучали спогади про нелегку життєву і творчу долю письменника, який зміг досягти таких успіхів.
Серед гостей виступила Марія Селехман-Конкіна, яка акцентувала увагу присутніх на теми, які продовжує висвітлювати автор з життя ромської громади та про новий стиль написання книги, який найбільше відповідає його власному баченню, власній художній концепції, який назвав «вакерка», ромською мовою це означає «розмова».
З вітальним словом та щирими побажаннями виступила начальник відділу містобудування та архітектури Маргарита Тегзе, яка навчала Миколу в дитячій школі мистецтв ім. Бели Бартока. Своїми враженнями та побажаннями автору через відеозв’язок виступили: письменник, видавець та засновник першого недержавного видавництва «Гражда» Іван Ребрик, голова спілки письменників Закарпаття Василь Кузан та голова журі Всеукраїнського літературного конкурсу українськомовних творів імені Михайла Селизньова – Ірина Селизньова.
– Книжкове видання «Застрельте мене, не мучте!..» це перша художня книга про закарпатських ромів під час Другої світової війни. Повісті, які увійшли в це видання, написані на основі розповідей ромів-старожилів, які мешкають у Закарпатті, – акцентував письменник Василь Горват, який написав передмову у виданні.
Начальник відділу культури та туризму Виноградівської міської ради Василь Югас зазначив, що у своїх творах літератор відтворює нелегке життя своїх пращурів, їхню боротьбу й страждання . І це не дивно, бо, як кажуть у народі, той, хто не знає минулого чи нехтує ним, той не вартий і майбутнього.
Завершуючи захід в.о.директора КЗ «Виноградівська публічна бібліотека» Виноградівської міської ради Закарпатської області Мар’яна Марушка розповіла присутнім про Миколу, не тільки як про автора книг, але й вправного користувача інноваційними послугами бібліотеки. Завершуючи виступ побажала автору творчого натхнення, успіху та здоров’я у Божому супроводі.
Всі присутні мали можливість безкоштовно отримати книгу з автографом автора.
КЗ «Виноградівська публічна бібліотека»