icon clock10.09.2020
icon eye4
Фото Цікаве

До уваги батьків району, які при народженні дитини у 2020 році не отримали «Пакунок малюка»

Із 1 вересня цього року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (далі – Постанова) змінено механізм надання «пакунку малюка» з одноразової натуральної допомоги на грошову компенсацію. У нашому, Виноградівському районі, призначення грошової компенсації здійснюється управлінням соціального захисту населення Виноградівської райдержадміністрації за місцем проживання або місцем перебування отримувача.
Отримувач – громадяни України, іноземці та особи без громадянства, у яких народилась дитина та які разом з нею на законних підставах проживають на території України, є її батьками, патронатними вихователями, прийомними батьками, батьками-вихователями, опікунами (якщо батьки відмовилися від новонародженої дитини в пологовому будинку (відділенні), перинатальному, неонатальному центрі) і забезпечують належні умови для догляду за нею та її виховання, та які не отримували «пакунок малюка» в натуральному вигляді.
У зв’язку з цим, управління соціального захисту населення Виноградівської РДА просить отримувачів одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», у яких народилася протягом 2020 року дитини/діти, та які не отримали у пологовому будинку одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка»:
1) звернутися до АТ «КБ «ПриватБанк»;
2) укласти договір з АТ «КБ «ПриватБанк», відкрити рахунок зі спеціальним режимом використання, отримати спеціальну соціальну картку «пакунок малюка»;
3) звернутися до управління соціального захисту населення протягом одного року з моменту народження дитини за місцем проживання/перебування із заявою згідно з формою, встановленою Мінсоцполітики, та пакетом документів:
копія свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, – копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, згоду на обов’язковість якого надано Верховною Радою України, разом з перекладом українською мовою. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально;
довідка з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (у разі народження дитини у пологовому будинку в 2020 році). У разі попереднього звернення із заявою та довідкою з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», до особової справи долучається раніше подана така довідка;
копія паспорта та копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті громадянина України).
В окремих випадках за потреби подаються:
– копія посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення з захистом в Україні (для іноземця та особи без громадянства)/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
– копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
– копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі
держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя);
– копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі
держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї.
Заява та пакет документів можуть бути подані в електронному вигляді з поданням фотокопій вказаних вище документів. На заяву та документи (відомості), що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис отримувача.
Для мешканців району заяви та пакет документів для призначення грошової компенсації можуть приймати уповноважені особи сільських, селищних рад та передавати їх до УСЗН.
Зразок заяви можна переглянути на офіційному сайті Виноградівської РДА чи Мінсоцполітики.
Інформуємо, що на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики розміщено розділ «Пакунок малюка», в якому публікуватиметься актуальна інформація щодо реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».
Звератємо увагу, що грошова компенсація є одноразовою виплатою на кожну живонароджену дитину для придбання:
1) дитячих товарів-засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок;дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; дитячих іграшок; текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр;
2) товарів для породіллі-прокладок для лактації; прокладок післяпологових.
Отримувач протягом року з дня зарахування коштів грошової компенсації на спеціальний рахунок в уповноваженому банку самостійно використовує призначену йому грошову компенсацію виключно на придбання вказаних товарів, у суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж споживчих товарів безпосередньо населенню для особистого споживання, що приєдналися до публічного договору про реалізацію пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» шляхом укладення додаткової угоди з Мінсоцполітики про приєднання до публічного договору та внесені до реєстру учасників пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Реєстр закладів торгівлі, які приєдналися до публічного договору Мінсоцполітики розміщує на власному офіційному веб-сайті.
Із заявою та пакетом документів, чи за отриманням консультацій можна звертатися до управління соціального захисту населення Виноградівської РДА за адресою: вул. Миру, 54, м. Виноградів, каб. № 12 (1 поверх).