icon clock27.10.2015
icon eye1
Новини

НОВОВВЕДЕННЯ ПРИ ОФОРМЛЕННІ СУБСИДІЙ НАСЕЛЕННЮ

23 вересня Урядом ухвалено рішення щодо подальшого спрощення і вдосконалення порядку призначення субсидій населенню. Мета ухвалення змін – скасувати низку факторів, які унеможливлювали чи гальмували процес їх призначення.
Рішенням Уряду врегульовано такі питання і нововведення:
1. Скасовано необхідність обов’язкового оформлення особових рахунків на сплату житлово-комунальних послуг на особу, що звертається за субсидією. Відтепер субсидію призначатимуть одній із зареєстрованих у житлі осіб, незалежно від того, чи відкрито на неї особовий рахунок на сплату послуг.
Зокрема, орендарям житла субсидія призначатиметься без необхідності відкриття на них особових рахунків – лише на підставі договору оренди. Дотепер орендарі не можуть оформити особові рахунки на себе, бо власники житла не дають відповідної згоди, що унеможливлювало призначення субсидій, зокрема, внутрішнім переселенцям.
2. Визначено вичерпний перелік документів, які враховуються комісією при ухваленні рішення про призначення субсидії з урахуванням лише осіб, що фактично проживають у помешканні. Скасовано необхідність обстеження домогосподарства у разі наявності одного з таких документів. Тобто, віднині не враховуватимуть осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають.
Крім того, комісії надано право призначати субсидію на підставі кількості осіб, що фактично проживають, у разі відсутності документів, що підтверджують непроживання осіб з числа зареєстрованих. Таке рішення приймається після обстеження умов проживання сім’ї.
Ця новація дозволить отримати субсидію, приміром, пенсіонерці, з якою зареєстровані дорослі діти, які виїхали за кордон чи не підтримують зв’язки з родиною.
3. Надано можливість призначати субсидію сім’ям, що мешкають окремо у житловому будинку, розділеному на дві половини.
4. Надано змогу при призначенні субсидії дитячим будинкам сімейного типу і прийомним сім’ям враховувати кількість дітей, які фактично проживають, але не зареєстровані.
5. У разі розбіжності в даних про склад зареєстрованих осіб і про кількість осіб, яким нараховується плата за послуги, для розрахунку субсидії використовуються дані про склад зареєстрованих. Це нововведення суттєво прискорить надання субсидій.
6. Приведено у відповідність до законів перелік доходів, які не враховуються для призначення субсидії: доходи учасників АТО; доходи від роботи у виборчій комісії.
7. Якщо субсидія призначена рішенням комісії, то на наступний термін субсидія призначається на підставі того ж рішення, якщо у сім’ї не відбулися зміни. Тобто, питання не виноситься знову на комісію.
Оксана ТІЛЬНЯК,
начальник відділу соціальних допомог та компенсацій управління соціального захисту населення РДА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.