Неймовірне задоволення отримала від перегляду напрочуд реалістичних, наповнених сонцем та позитивною енергією картин відомого виноградівського художника Павла Кутлана. З нагоди славного 75-річчя митець презентував у виставковому залі «Імпасто» аж 91 роботу і зізнався – така ж масштабна галерея залишилася у нього вдома…
– Ми щиро вдячні Вам, Павле Антоновичу, за те, що на свій ювілей Ви зробили нам такий подарунок. Всі городяни добре знають Вас як «Полі-бачі»–просту людину з народу, котра завжди знайде спільну мову як із професійним художником, посадовою особою чи будь-якою людиною. Вітаємо Вас із сьогоднішнім рекордом, адже такої кількості картин, та ще й одного майстра, у цьому залі ще не було. Незважаючи на те, в якому році Ви малювали ту чи іншу картину, всі вони завжди сяють фарбами оптимізму. Тож я бажаю Вам завжди залишатися в такому позитивному настрої та доброму здоров’ї. Адже Ваша творчість вже десятиліття є добре впізнаваною нашим землякам, а активна громадська позиція та вагомий внесок у розвиток народного мистецтва району стали запорукою Вашого успіху, – зазначив у своєму виступі голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк і вручив ювіляру вітальну адресу.
Привітали ювіляра директор Виноградівського міського будинку культури Святослав Гал, керівник творчого об’єднання «Мистецька Угоча» Карло Керечанин, відомий гуморист, письменник та фото-художник Юрій Мельник з Іршави, колеги, родичі та друзі. Начальник відділу культури Виноградівської РДА Василь Югас вручив ювіляру грамоту відділу культури «За особистий внесок у розвиток образотворчого мистецтва та з нагоди відкриття ювілейної виставки і Дня працівників культури». Художник Павло Кутлан до всього ще й співає у двох самодіяльних народних хорах міського будинку культури – ветеранів війни і праці (керівник Віктор Марушка) та працівників культури і любителів хорового співу (Тетяна Гудачок). Тож завітали на свято і його колеги по сцені, котрі в дарунок ювіляру виконали пісні «Вітаємо» та «Многая літ».
Художник та педагог Петро Коцан високо оцінив роботи митця, охарактеризувавши, що «в змальованих пейзажах є багато повітря, чітко, рельєфно та об’ємно читаються крона дерев, гра світла і тіні, теплого і холодного роблять картину вражаючою. Ще одна особливість Ваших картин – матеріальність: я готовий милуватися хмарами, дзеркало води дуже чудове… Та основна Ваша риса – працьовитість».
На завершення Павло Антонович висловив щирі слова вдячності, найперше, Богу, котрий, нагородивши його талантом, дає сили працювати. Подякував митець за підтримку та порозуміння і своїй родині, адже його робочий день у майстерні розпочинається на зорі – о 5-ій годині ранку, зазначивши, що без пензля він уже не може жити.
Гості ще довго прогулювалися залом, замилуючись роботами митця. Його пейзажі і справді вражають реалістичністю та яскравістю барв. Десь там височать крона могутніх дерев, а ось до Чорної гори рукою подати, наче зачаровані стоять стрункі берези, вбрані у золоті осінні шати… Пейзажі Фанчикова, де він народився, та Виноградова – де живе, букети квітів на столі і натюрморти з-під пензля Павла Антоновича покращують настрій та надихають, заспокоюють і, водночас, хвилюють… Талант від Бога у тандемі з невтомним працелюбством – оце і є весь секрет успіху майстра пензля Павла Кутлана.
Наталія ШАРКАДІ