«Зв’язок поколінь» об’єднав талановитих художників

Чудову різножанрову виставку графіки та живопису під промовистою назвою «Зв’язок поколінь» розгорнули напередодні Дня художника у галереї міста Виноградова по вул. Борканюка, власницею якої є поціновувачка народних промислів Марта Товт. Позаяк дата виставки була запланована вже давно, а «Імпасто» ще не знайшла нове пристанище, Валентина Костьо не звикла підводити митців, от і знайшла для виставок тимчасовий зал.
Назва виставки цілком обґрунтована, адже ініціювала її талановита художниця з Оноку, викладач Виноградівської дитячої школи мистецтв ім. Б. Бартока та знана у краї майстриня по виготовленню ляльки-мотанки Маріанна Гаврило, котра запросила приєднатися свого шкільного вчителя Івана Гудачка та 15-тирічну ученицю Валерію Чуку.
Як зазначила під час виставки Маріанна Василівна, на створення робіт її надихнув викладач Іван Гудачок із Чинадієва, який вже 40 років працює вчителем малювання в Оноцькій одинадцятирічці. Сам художник покликанням свого життя вважає роботу з дітьми. На виставці він презентував студентські роботи, про які, скромний по натурі викладач, каже: «Тут я ще не малював, а просто балувався олівцем». Оскільки 1966 року Іван Іванович отримав диплом за фахом художня обробка дерева, свій трудовий шлях починав різьбярем на сувенірній фабриці Свалявщини. Не покидає улюблену справу і тепер.
Вражають майстерністю роботи наймолодшої учасниці виставки, учениці міської ЗОШ №1, переможниці багатьох художніх конкурсів Валерії Чуки, вихованки Маріанни Гаврило. Під час урочистого відкриття виставки вчителька сказала: «Я дякую своєму вчителю за знання та досвід, котрі я отримала від нього і тепер прислухаюся до актуальних професійних порад. А от своїй учениці Валерії вдячна за те, що своїми графічними роботами вона нагадала мені, як я сильно люблю олівець, і «змусила» знову почати писати в цьому стилі».
Серед більш ніж 60-ти робіт – портрети, натюрморти, пейзажі, виконані у різних техніках. Від олійних фарб та акварелі до графітних олівців та гелевої ручки, якими художники створили максимально реалістичні полотна.
Відкриваючи виставку, Валентина Костьо познайомила присутніх з кожним митцем. З вітальним словом до майстрів пензля і олівця звернулися генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, начальник відділу культури Виноградівської РДА Василь Югас, власниця галереї Марта Товт, художник Олександр Маринич.
Особливо святковий настрій створили своїми виступами викладачі та учні Виноградівської ДШМ ім. Б. Бартока, котрі так само продемонстрували зв’язок поколінь. Так директор школи мистецтв Віктор Марушка порадував грою на акордеоні зі своїми талановитими учнями Самуїлом Бітов та Денисом Шклярук. Викладач Світлана Гнетило та чарівна україночка Корнелія Шпірь вражали дзвінкоспівом. Чудову композицію виконали тріо гітаристів – викладачів Марина Іванишинець, Дженіта Олашин та Наталія Грабовчак.
На завершення «підсолодила» зустріч «мистецьким тортиком» мама Валерії Чуки.
Виставка триватиме ще два тижні, тож всі бажаючі мають змогу доторкнутися до вічного і прекрасного, яке передається від серця і до серця, від покоління, до покоління…
Наталія Кобаль