Знати сьогодні, щоб жити завтра

    Хвороба з назвою СНІД прогресує щороку та забирає життя мільйонів людей. На планеті 40 мільйонів людей на сьогоднішній день інфіковані ВІЛ. Хвороба СНІД викликається ВІЛ – вірусом імунодефіциту людини. Інфікованих людей називають ВІЛ-позитивні. Проте лише кінцева стадія хвороби називається СНІД – Синдром набутого імунодефіциту людини.
Дуже важливо знати, як передається ВІЛ, і, як від нього захиститися.
Адже, проблема ВІЛ-інфекції може торкнутись кожного: чоловіків і жінок, бідних та багатих, людей похилого віку та дітей, молоді. Саме тому сьогодні вкрай важливо кожному якнайбільше знати про ВІЛ-інфекцію та вживати заходи з профілактики інфікування ВІЛ.
«Життя своє ти бережи, і СНІДу завжди „Ні!” кажи»! Під таким девізом у Виноградівському районному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся масово-виховний захід, присвячений до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначають у всьому світі – 1 грудня.
Метою заходу було ознайомити юннатів з шляхами захворювання, ознаками і профілактикою СНІДу, формувати знання про СНІД, сприяти розвитку потреби робити відповідні висновки, виховувати потяг до здорового способу життя.
Під час виступу юннати розповідали про ВІЛ/СНІД, шляхи передачі хвороби, закликали до здорового способу життя у рекламному ролику „Що обираєш ти?”. Для учасників заходу було проведено вікторину „Що ти знаєш про СНІД” ?, гру „Міфи чи факти”, змагання у командних конкурсах „З’єднай вірно вислови про СНІД”, склади прислів’я про здоров’я. У конкурсному завданні  „Ситуації, в яких ми ризикуємо”, обговорювались питання: Чи відповідальна людина за наслідки своїх дій?
Гуртківці брали активну участь у конкурсних змаганнях, були нагороджені солодкими сюрпризами. Свято супроводжувалося музичними хвилинками та сучасним танцем „Ми всі люди на Землі”.
 Увага зверталася також на ставлення до ВІЛ-позитивних людей.
 Діти висловлювали свої думки, якби вони поступили в певних ситуаціях: Що робити, якщо на СНІД занедужав друг? , Як я можу йому допомогти?
Прагнення до здорового способу життя, визначення своїм життєвим пріоритетом сімейних цінностей та моральності, відмова від ризикованої  поведінки і відповідальність за своє здоров’я – це запорука захисту від інфікування ВІЛ.
Шановні мешканці міста, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом ще раз нагадаємо, що межа, яка відділяє здорову людину від ВІЛ-інфікованої, дуже хитка і тільки від нас самих залежить наше майбутнє та здорове майбутнє наших дітей.
Пам’ятайте!
Ви можете запобігти зараженню ВІЛ-інфекцією!
Уникання ризикованої поведінки є найкращим способом зберегти своє здоров’я і життя.
Бажаємо всім здоров’я, радості та щасливого й успішного життя.
Оксана Мельник,
керівник гуртків Виноградівського районного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.