Юні колядники, рок-гурти «Johnny Rides» і «Чаламада» та Іван Пилипець співАли для маленької Аліси Дан

Здорові діти – найдогоцінніший скарб для батьків. Та часом страшні недуги малечі вносять дисбаланс у життя дорослих. І добре, коли є кому підтримати, допомогти. Саме порятунком хворих дітей займається благодійний фонд «Виноградів» (голова Іван Бушко). Минулого вівторка разом з Виноградівською райдержадміністрацією вони організували концерт під промовистою назвою «Благодійність – любов» задля порятунку трирічної Аліси Дан з Виноградова, у якої лікарі констатували страшний  діагноз – гострий лімфобластний лейкоз. Добру справу підтримала громадськість району. Серед глядацької аудиторії заповненого залу міського будинку культури були голова Виноградівської райдержадміністрації Михайло Русанюк та його заступник Єва Данич, депутат Закарпатської обласної ради, перший заступник голови РДА Наталія Костелеба-Веремчук, консул Угорського консульства у місті Берегово Ердеі Пийтер, заступник голови БФ «Виноградів» Віктор Альошин, ціла когорта районних депутатів Виноградівської райради, представники підприємств та установ району, громадських організацій, представники різних релігійних конфесій, а також молодь, мешканці міста та району.
Відкрили концертну програму колядницький колектив Виноградівської ДШМ ім.. Б. Бартока (керівник Світлана Гнетило). Дівчата колядували, щедрували, читали вірші щирих побажань, а на завершення зазначили: «У період Різдвяних свят ми з нашим колективом ходили колядувати і виручили трохи грошей. Тож зараз передаємо їх на лікування маленької Аліси, бо ми також хочемо чимось допомогти».
–  Сьогодні ми зібралися тут, аби показати приклад того, що в серці кожного з нас може народитися Ісус. Наші спільні дії є добрими, адже вони переповнені сподівань принести радісне життя одній маленькій дівчинці. Коли благодійний фонд «Виноградів» виступив з ініціативою проведення концерту, ми погодились підтримати без вагань. Адже нещодавно у нас проходив благодійний концерт за участі Неветленфолівської дитячої школи мистецтв і ті дітки, яким ми тоді збирали кошти, вже найближчим часом будуть проходити курс лікування. Цю новину не настільки радісно сприймали діти, як їх батьки. Тож сьогодні щиро дякую всім, хто долучається до такої благородної акції з вогником в очах та добрими намірами. Дай Бог, щоб нам не доводилось проводити такі акції. Та, на жаль, у житті бувають сумні реалії. Велике спасибі всім присутнім у залі і тим, хто долучився до благородної справи поза його межами. Не важливо, яку суму хто дав, головне, що ми це робимо з чистим серцем і відкритою душею, –  сказав голова Виноградівської РДА Михайло Русанюк.
Відтак, сцену «запалили» молодіжні рок-гурти «Johnny Rides» з міста Хуст та улюблений виноградівський ска-панк-рок гурт «Чаламада». Завершив концертну програму на лірично-фольклорних нотах півфіналіст проекту «Голос країни», народний співак з Хустщини Іван Пилипець.
На лікування маленької Аліси Дан зібрали 50 тисяч гривень і ці гроші передали мамі дівчинки Альоні Василівні. Висловлюючи слова вдячності всім благодійникам, її голос тремтів від хвилювання, а в очах блистіли застиглі сльози: «Я щиро дякую всім небайдужим людям, адже кожною гривнею ви подарували свою любов і надію нашій донечці жити. Велике спасибі і за духовну підтримку – за те, що молилися за нас. 2016 рік приніс для нашої сім’ї важкі випробування: у лютому моїй мамі поставили страшний діагноз – мієлома (рак плазматичних клітин кісткового мозку), а в червні маленькій донечці, взявши пункцію кісткового мозку, наче вирок, лікарі констатували гострий лімфобластний лейкоз. З того часу ми лікуємося в онко-гематологічному відділенні обласної дитячої лікарні, де завідувачкою є чудовий лікар – Любов Кульчаківська. Я щиро дякую за організацію цього концерту Виноградівській районній держадміністрації, благодійному фонду «Виноградів», а особливо Віктору Альошину, який у цей нелегкий період став частиною нашої сім’ї. також велике спасибі всім тим людям, що завітали на благодійний концерт, а також медикам Виноградівської райлікарні, особливо – лікарям Софії Медлер та Лесі Дубляк. Всім родичам, друзям та знайомим. І беручи за основу слова Біблії «Рука, котра дає, ніколи не буде мати потреби», бажаю, щоб ваші родини завжди мали достаток, здоров’я і благополуччя», – сказала Альона Дан. На здивування всіх присутніх, жінка вирішила допомогти ще одній хворій дівчинці з Виноградова – Броніславі, яка страждає ДЦП та потребує реабілітації. З виручених на концерті коштів на сцені мама Аліси вийняла 10 тисяч гривень та віддали мамі Броніслави.
Наталія ШАРКАДІ