Які предмети найпопулярніші серед майбутніх студентів

Завершилася реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року, уже майже 150 тисяч осіб зареєструвалися, повідомляють в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Найпопулярніші предмети серед майбутніх учасників ЗНО: математика – 117 811 осіб; історія України – 115 707 осіб; українська мова і література – 102 371 особа; українська мова – 46 077 осіб.
Традиційно популярними є також географія (70 847 осіб), англійська мова (61 985 осіб) і біологія (48 795 осіб).
В УЦОЯО звертають увагу тих, хто надіслали реєстраційні документи, на те, що підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат, який особа отримує в індивідуальному конверті разом із реєстраційним повідомленням.
Якщо абітурієнт ще не отримав Сертифікат ЗНО, слід перевірити стан опрацювання реєстраційних документів за допомогою спеціального сервісу.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання проходитиме з 21 травня до 15 червня 2021 року.
Найважливіші дати та умови вступу
10 квітня відбудеться тестування пробного ЗНО.
Як проаналізувати свою тестову роботу?
Слідкувати за оголошеннями на платформі iLearn – тут відбудеться офіційний покроковий розбір тестових завдань пробного ЗНО.
10-14 квітня усі зареєстровані учасники зможуть внести свої відповіді на тестові завдання з решти предметів до спеціального сервісу.
16 квітня абітурієнти отримають у своїх особистих кабінетах результати пробного тестування, яке вони складали самостійно вдома.
Увага: Реєстрація на пробне ЗНО не означає автоматичної реєстрації на основну сесію ЗНО.
1 лютого – 5 березні тривала реєстрація для участі у ЗНО 2021.
21 травня – 15 червня відбудуться тестування з усіх предметів. Детальний графік вже є на сайті Центру оцінювання якості освіти.
Кожен вступник зможе скласти ЗНО не більш ніж з 5 предметів. Учні, які закінчують школу, а отже здобувають повну середню освіту, повинні скласти ДПА (Державну підсумкову атестацію) у формі ЗНО. Для них є 4 обов’язкові предмети: українська мова, математика, іноземна мова або історія України на вибір та ще один предмет на вибір випускника. Для вступу у 2021 році будуть зараховувати і результати ЗНО за 2018–2021 роки.
Цього року є два варіанти складання ЗНО з української мови: випускники, які планують вступати на спеціальності гуманітарного напрямку, повинні виконати завдання з української мови та літератури. Ті, хто бачать себе у технічних спеціальностях, можуть складати лише українську мову. Цей тест, однак, включатиме компетентнісні завдання зі шкільної програми української літератури.
На сайті УЦОЯО вже є демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з української мови і літератури та розбір завдань.
Вступники 2021 зможуть завантажити мобільний додаток «Моє ЗНО», щоб стежити за графіком та місцем проведення тестувань, а також отримати свої результати іспитів.
До 22 червня оголосять результати ЗНО з математики, а до 25 червня абітурієнти знатимуть свої результати ЗНО з української мови. З 1 липня абітурієнти зможуть створити свої особисті електронні кабінети вступника і завантажити туди свої сертифікати ЗНО.
1-13 липня планують проводити вступні іспити та творчі конкурси. 14-23 липня вступники повинні подати свої документи до закладів вищої освіти.
До 28 липня заклади вищої освіти повинні оприлюднити рейтингові списки абітурієнтів.
Також цього року, щоб уникнути черг під приймальними комісіями, в онлайн-форматі можна буде виконати всі пункти процедури вступу. Для цього абітурієнт повинен буде отримати електронний підпис вступника. Також обмежать кількість заяв на контракт від одного абітурієнта. Цього року їх може бути максимум 30.
Увага: епідеміологічна ситуація може вплинути на заплановані дати вступної кампанії 2021.

Богдана Павлюк,
студентка ЧНУ імені Юрія Федьковича