Віталій Любка розповів про роботу Виноградівської районної ради у цьому році

Минув майже рік відтоді, як було обрано нового голову Виноградівської районної ради Віталія Любку. Як прожив район цей час: що вдалося зробити та які актуальні питання залишаються? Про це та інше ми попросили розповісти керівника райради.
−  Віталію Володимировичу, добігає кінця перший рік каденції депутатів районної ради сьомого скликання. Над чим працювала Виноградівська районна рада та що, на Вашу думку, вдалося зробити за такий короткий проміжок часу?
− Незважаючи на політичні протистояння, можу сказати, що Виноградівська районна рада цього року працювала стабільно і депутати приймали рішення, які забезпечували розвиток нашого району за пріоритетними напрямками, вирішували першочергові та нагальні питання з життя територіальних громад. І попри те, що зараз наша держава периживає дуже складний період через події на сході України, все ж нам, без перебільшення, вдалося багато чого зробити та втілити на Виноградівщині. З початку каденції було проведено 7 сесій районної ради, з яких − 2 позачергові, прийнято 206 рішень.
Діяльність Виноградівської районної ради в основному була спрямована на покращення показників соціально-економічного розвитку району, тож найбільше коштів ми намагалися спрямовувати на освіту, медицину, ремонт автомобільних доріг.
Станом на жовтень на об’єкти освіти з районного бюджету було виділено 8 млн. 316 тис.грн., охорону здоров’я  − 8 млн. 589 тис.грн., на будівництво та реконструкцію дошкільних навчальних  закладів – 2 млн. 300 тис.грн., капітальний ремонт закладів культури – 500 тис.грн., на капітальний ремонт доріг – 6 млн. 227 тис.грн. тощо.
Значна увага приділялася пошуку джерел фінансування для будівництва, реконструкції, капітальних та поточних ремонтів об’єктів соціальної інфраструктури району. Відтак у цьому році сім проектів отримали фінансування з державного фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів, серед яких − капітальний ремонт дороги Новоселиця − Королево, ділянки дороги з початку с. Черна в напрямку смт. Королево, капітальний ремонт 12 кілометрів дороги Великі Ком’яти − Вилок на ділянці Шаланки − Перехрестя, реконструкція будинку культури під спортивний та актовий зал в с. Холмовець, інші. До слова, за таких умов співфінансування вдалося збудувати цього року дорогу КПП «Вилок»−Вилок−Неветленфолу−КПП «Дякове».

− Особливу увагу серед іншого приділяли соціальній сфері на Виноградівщині, а на що саме спрямовували кошти?
− Цього року було проведено багато ремонтів дорожнього покриття у районі. Кошти спрямовувалися в основному на капітальні ремонти – це ділянки доріг у Веряці, Дротинцях, Малій Копані, Матієві, Шаланках, Великих Ком’ятах, Олешнику, дорога Теково-Гудя, тощо. На поточні ремонти у селах Онок, Велика Паладь, у Підвиноградові, доріг Чорнотисово − Чепа, Нове село − Карачин.  
Хочу зазначити, що у районі діє 47 програм. Однак не всі вони профінансовані у повній мірі через брак коштів. Відтак на Програму боротьби з онкологічними захворюваннями було виділено 200 тис. грн., Програму «Репродуктивне здоров’я населення Виноградівщини на період до 2020 року» − 300 тис.грн., на протидію захворюванню на туберкульоз, боротьбу з інфекційними хворобами – 100 тис.грн., на Програму забезпечення дітей-інвалідів району життєво необхідними медичними препаратами та виробами медичного призначення на 2013-2017 роки − 150 тис.грн. На програму «Власний дім» було виділено 760 тис.грн., через яку жителі Виноградівщини могли отримати пільгові кредити на будівництво житла чи поліпшення житлово-побутових умов. Таке фінансування з районного бюджету передбачене договором про співпрацю з обласним Фондом інвестування. Багато людей скористалися цією програмою для ремонту даху після градобою. На програми фінансової підтримки громадських організацій інвалідів, ветеранів, учасників війни та інших категорій населення було виділено 350 тис.грн. На Програму «Обдаровані діти» − 100 тис.грн., для оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2014-2017 рр. – 485 тис.грн., підтримки учасників АТО та сімей загиблих учасників АТО – 50 тис.грн. на Програму розвитку футболу в районі – 255 тис. грн.
– Ви неодноразово акцентували на тому, що пріоритетом у роботі для Вас особисто є завершення будівництва довгобудів в районі. Що вдалося зробити у цьому напрямку?
− Так, на Виноградівщині є об’єкти, які будуються вже досить довго і потрібно, як на мене, зробити все для того, аби, зрештою, вони були введені в експлуатацію − це дитсадочки у Боржавському, Дротинцях. Цього року нам вдалося відкрити довгоочікуваний дитячий садок європейського зразка у Дюлі. З районного бюджету на цей об’єкт було виділено майже сім мільйонів гривень. Як зазначила тоді на відкритті директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова, на даний час дуже рідко доводиться відкривати новозбудовані заклади. І це справді так. Тому радує, що у Дюлі це питання вже знято і сподіваюсь, діткам буде комфортно в садочку. Також до кінця року плануємо запустити дитсадок у Дротинцях, на черзі – Боржавський ДНЗ.
 Якщо говорити про дитсадочки, то, зазначу, мережу дошкільних навчальних закладів вдалося розширити. Було введено додаткові групи у Вилоцькому садку, Широківському, НВК «Виноградівська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ №6», проведено реорганізацію загальноосвітніх навчальних закладів у навчально-виховні комплекси з відкриттям дошкільних груп у «Неветленфолівській ЗОШ  І-ІІІст.-ДНЗ» та «Широківській ЗОШ І-ІІст.-ДНЗ». В планах відкрити додаткову групу у Шаланківському дитсадку, завершити реконструкцію у Вербовці. Крім того, було проведено поточний ремонт Чернянського дитсадочку, виділені кошти на заміну вікон та дверей у Матіївському дитсадку.
− Для успішного втілення рішень потрібні однодумці. Вам вдалося цього досягнути?
− Діяльність районної ради − це в першу чергу активна робота кожного депутата з громадою і наші першочергові завдання формуються з тих проблемних питань, які є у селах та селищах району.
Нагадаю, що депутати районної ради на основі єдності поглядів або партійного членства об’єднались у фракції – це фракція партій «Єдиний Центр», «Відродження», «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «КМКС» Партія угорців України та Демократичної партії угорців України. Проте засідання комісій, сесій, показали, що більшість де­путатів налаштовані на роботу щодо реалізації важливих завдань, поставлених перед радою та кожним депутатом зокрема.
Крім того, районна рада має надійного партнера в області. Спільна робота з обласним керівництвом, депутатами обласної ради від нашого району охоплювала різні сфери життя району. Так, на цей час, з області надійшло субвенцій у розмірі 12,5 мільйонів гривень на капітальні ремонти доріг, будівництво соціальних об’єктів тощо.
− До районної ради постійно надходять звернення від мешканців нашого району. З якими питаннями звертаються люди?
− Серед усіх напрямів діяльності районної ради особливе місце відведено організації роботи з розгляду звернень громадян. У цьому році, до прикладу, надійшло близько 670 звернень і заяв, а 215 жителів району прийшли до мене на особистий прийом.
Здебільшого звернення стосувалися питань соціального захисту. Тож велика частина з них пов’язана із наданням одноразової грошової допомоги малозабезпеченим, важкохворим, одиноким людям. Для забезпечення таких виплат щороку районна рада затверджує Програму «Подолання бідності у Виноградівському районі». На сьогодні районною радою було надано грошову допомогу 220 жителям, з яких, 45-ти учасникам АТО надано матеріальну допомогу.
− 7 грудня в Україні відзначають День місцевого самоврядування. Щоб Ви побажали своїм колегам, працівникам місцевих рад?
− Щиро вітаю депутатів, працівників сільських, селищних, міської рад, ветеранів самоврядування­ – усіх, кого люди обрали і довірили їм працювати над тими проблемами, які є в населених пунктах району. Саме вони, представляючи інтереси громади, тим самим забезпечують право кожного з нас бути почутим. Нам усім потрібно пам’ятати, що авторитет влади залежить від її ефективності – від реального прагнення захищати інтереси людей та конкретних дій.
Приємно відзначити, що минув лише рік з початку роботи Виноградівської районної ради сьомого скликання, а процес пози­тивних змін у районі розпочався.  Тож зичу усім нам міцного здоров’я, миру, добра, наполегливості у реалізації життєвих планів, нових здобутків у надзвичайно важливій і відповідальній суспільній справі. Нехай усі життєві негаразди обходять вас стороною, а віра у краще додає сили!
Спілкувалася Анастасія Рошко