ВИСТАВКА ВАЛЕНТИНИ КОСТЬО ВІДКРИЛАСЯ В СТОЛИЦІ УКРАЇНСЬКОЇ КЕРАМІКИ

У знаменитому на весь світ селищі Опішня (Полтавська область) відкрилася персональна виставка творчих робіт художниці й поетеси, «господарки» виставкового залу «Імпасто» у Виноградові Валентини Костьо. Ініціатор виставки – дирекція Національного музею-заповідника українського гончарства, де три роки тому Валентина Костьо займалася керамікою.
– Хтось проводив вільний від роботи час на морі, а я вирішила протягом відпустки повчитися – попрацювати в знаменитій Опішні, – сказала художниця. – Глек завжди був для мене сакральною посудиною, поряд з іконою і українським рушником. Я заглянула в його середину і намагалася з’ясувати його вміст і зміст. Він, як людина… Тому, напевно, мої зображувані глеки – це портрети».
Свою виставку художниця назвала «Анатомія глека». Музей виділив для презентації свою найбільшу залу, щоб вмістити і власне керамічні роботи, і живопис і графіку Валентини Костьо. А крім того відвідувачі мають можливість відкрити для себе поетичний талант закарпатки, авторки поетичної збірки «Трикутник» (у співавторстві з Світланою Кедик і Зденою Тесличко) та книжкових видань для дітей. Вона є також ілюстратором як власних так і чужих книжок.
Так складаються обставини, що відкриття виставки відбулося без присутності авторки, але Валентина Костьо все-таки сподівається приїхати в Опішню до своїх творінь.

Василь Горват