Виставка графіки в Хусті

Художники з Виноградівщини Олександр Маринич, Діана Добош-Брода, Маріанна Гаврило, Альона Стасюк, Маргарита Тегзе, Любов Шпак, Валерія Чука, Валентина Костьо та Марія Ковач із Хустщини відкрили спільну виставку «Графіка» в Хустській міській картинній галереї. Шістдесят робіт різної тематики створили цікавий графічний вернісаж. Групу митців об’єднала велика любов до графічного мистецтва, краса та її необмежені можливості. Підтвердженням цього є різнопланові роботи – від академічного малюнка олівцем, пастеллю, аквареллю до більш сучасних стилів.
Хустяни високо оцінили рівень графічної експозиції. Гостей з відкриттям виставки вітали директор галереї Орест Цюпко, член Національної спілки художників України Ласло Гайду, голова народного творчого об`єднання «Митець Верховини», художник Валерій Дьордяк, член Національної спілки журналістів, фотомитець Василь Деяк.
«Графіка – це одна із найскладніших технік. Тут одним кольором потрібно передати все: і об’єм, і тональність, і багатогранність фігури. Тут треба бути справжнім майстром, аби показати всю красу» – сказав Валерій Дьордяк.
«Ця виставка є яскравим підтвердженням того, що і графіка може бути цікавою та різноманітною. Загалом такі виставки є рідкістю не тільки у нашій галереї. Ми звикли до живопису, а графіки, на жаль, завжди мало, адже далеко не кожному під силу займатися саме цією специфічною технікою, що вимагає величезного терпіння, копіткої праці, знань тощо. Дуже приємно, що до експозиції долучаються молоді митці. Дякую авторам за натхнення, творчий запал. Сподіваюся, що ця осіння виставка стане традиційною для нашої галереї», – сказав у привітанні директор галереї Орест Цюпко.
«Роботи художниць мене вразили. Таку графічну виставку в Хусті я не пам’ятаю. Тут є поєднання природи і людської фантазії. Тут є певна графічна філософія. Виставка – однозначно цікава й варта уваги» – поділився враженнями Ласло Гайду.
Виставка є гарним прикладом того, як мистецтво може об’єднувати творчих людей – незалежно від віку, особистих вподобань та манери письма. Індивідуальний творчий світ кожного митця не втратив своєї повноти і яскравості на фоні інших, а лише підкреслив свою значимість, свою неповторність.
Валентина Костьо, організатор виставки