Увіковічені герої АТО

У вівторок у Виноградівському районному історичному музеї військовослужбовці, волонтери та громадськість району урочисто відкрили фотовиставку під промовистою назвою: «Учасники АТО із Закарпаття. 128-а окрема гірсько-піхотна бригада». Ці аматорські фотознімки, а також стяги з автографами солдатів, елементи зброї експонувалися в Мукачеві та Берегові. У Виноградові ознайомитись із побутом солдатів можна до 4 травня, відтак ці світлини, щоразу поповнившись новими, мандруватимуть іншими областями краю та України, а також за кордоном. У нашому ж місті ініціаторами проведення цієї незвичної виставки є громадські організації «Союз ветеранів АТО, волонтерів «Патріот» та «Рух підтримки Закарпатських військових – Виноградів».  

Не можу байдуже дивитися на ці фотографії. Прикро, що у миролюбній країні у ХХІ-му столітті молоді хлопці, патріоти вимушені ціною власного здоров’я та життя відстоювати цілісність нашої держави. Вони не кричать про свій героїзм, не вимагають допомоги, а жертвують собою за нашу державу. Схиляю голову перед солдатами та волонтерами і висловлюю щиру вдячність за щоденний подвиг заради мирного життя, – сказав керівник апарату Виноградівської РДА Юрій Продан.

Голова обласної спілки «Ліга ветеранів АТО та бойових дій «Карпатська земля» Іван Удут у своєму виступі зазначив: «Створюючи цю виставку, ми прагнули наглядно показати, через що довелося пройти нашим бійцям. Після закінчення турне по Закарпаттю, світлини виставлятимуть у Будапешті, Братиславі, Кракові, Відні… Таким чином ми хочемо показати Європі, що ми самі зупиняємо російську агресію на Сході країни і прагнемо активізувати волонтерський рух серед українських діаспор». До присутніх із закликом не забувати про жертовні подвиги героїв 128-ої бригади звернулися голови Виноградівських громадських організацій Володимир Климчук («Союз ветеранів АТО, волонтерів «Патріот») та Михайло Роман («Рух підтримки Закарпатських військових – Виноградів»). Голова спілки «Учасників АТО в Мукачеві та Мукачівському районі» Володимир Васько, який із самого початку АТО брав участь у бойових діях, запропонував вшанувати пам’ять загиблих солдатів хвилиною мовчання.

…Вони вдивлялися у світлини і мимоволі згадували найстрашніші моменти свого життя, про які воліють забути. Із застиглими сльозами в очах споглядали на увіковічені на глянцевому папері обличчя побратимів, котрі відійшли за земну межу на обпалених війною землях Донбасу. Молоді, гарячі серця вкотре стискалися болем від пережитого і водночас радісно тремтіли, що вистояли, вижили і повернулися додому живими. Хвала і шана мужнім героям АТО.
Наталія Кобаль