Як учні та роми професію вибирали

За свою журналістську діяльність на ярмарках професії чи кар’єри, які організовують і проводять фахівці центру зайнятості, була присутня не раз. Проте Ярмарок кар’єри «Освіта, робота, перспектива» був унікальним, адже вперше проходив у селі, вперше учасниками ярмарку були роми…
На подвір’ї Підвиноградівської ЗОШ яблуку ніде було впасти: одні прийшли «рекламувати» свою професію, інші – учні 9-11-х класів загальноосвітніх шкіл Олешника, Матієва, Нового Села, Підвиноградова, Фанчикова, учні ВПУ №34 м. Виноградів, студенти Виноградівського державного коледжу Мукачівського держуніверситету, безробітні особи та незайняте населення ромської народності завітали сюди у пошуках майбутнього фаху.
Організатори – Виноградівська районна філія Закарпатського обласного центру зайнятості наголосили на меті заходу – привернення уваги молоді до перспективних напрямків економічного розвитку району, допомога учням самовизначитися з майбутньою професією, надання інформації незайнятим громадянам, які шукають роботу, про стан ринку праці, світ професій, можливісті проходження професійного навчання, підготовки та перепідготовки чи підвищення кваліфікації.
Аби захід був цікавішим, всі виступи роботодавців перепліталися з яскравою концертною програмою талановитих аматорів сцени – учнів ВПУ-34 та студентів Виноградівського коледжу.
Своє підприємство та наявні актуальні вакансії презентували ТОВ «Джентерм Україна», ПРАТ «Гроно-Текс», ТОВ «Платі Юкрейн Лімітед», ТОВ «Мірам», ТОВ «Ортекс-ЛТД», ТОВ «Райдуга», Окремий регіональний центр укомплектування в Закарпатській області Державної прикордонної служби України, Виноградівський районний комісаріат, місцева пожежна команда с. Підвиноградів Виноградівського РВ У ДСНС України у Закарпатській області, Виноградівський підрозділ Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, Департамент патрульної поліції України, Виноградівська державна нотаріальна контора та Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги.
Проте, аби мати кар’єрний ріст у будь-якій професії, треба, перш за все, здобути освіту. Аби учні мали змогу визначитися, куди їм краще вступати на навчання після школи, уважно слухали представників Ужгородського національного університету, Мукачівського державного університету, Виноградівського державного коледжу МДУ, Вищого професійного училища №34 м. Виноградів.
Особливістю даного заходу було те, що, з метою інтеграції в сучасне суспільство ромів, які компактно проживають у нашому районі, та з метою покращення співпраці з представниками національної меншини, запрошеними гостями стали представники Ромського центру безоплатної правової допомоги на чолі з Давидом Богаром. У своєму вітальному слові Давид Богар акцентував увагу присутніх на значущості проведення таких заходів, особливо для національних меншин. Адже саме тут роми безпосередньо мають можливість поспілкуватись з потенційними роботодавцями, дізнатись про можливість отримання професійно-технічної та вищої освіти.
Як завжди, було насичено, різногранно і яскраво. Головне – організаторам вдалося залучити як навчальні заклади, так і роботодавців, які, в свою чергу, донесли до присутніх актуальну інформацію щодо подальшого навчання та працевлаштування. Адже, саме на ярмарку кар’єри чимало випускників шкіл остаточно визначилися ким вони хочуть стати. А це означає, що із завданням впоралися стовідсотково. На завершення ярмарку кар‘єри студенти Виноградівського коледжу МДУ пригощали всіх присутніх власноруч спеченим смачним тортом.

Вл. інф.