Ось і добігає до закінчення 2018 рік, який, на жаль, внаслідок надзвичайних подій (пожеж водних об’єктах, ДТП та вибухів газоповітряної суміші) забрав життя 17 наших краян, двоє з яких – діти. Найбільша кількість трагічних випадків загибелі людей зафіксовано на пожежах – 8.
Так 7 січня, внаслідок необережності при палінні, отримала термічні опіки 90% тіла 52-річна мешканка Виноградова, яка від отриманих травм померла. Згубна звичка палити 10 вересня забрала життя 84-річного пенсіонера у с. Вербовець, 3 жовтня – 38-річного мешканця у с. Дюла. 15 листопада викурена цигарка коштувала життя одразу двох мешканців селища Вилок, де на місці пожежі в житловому будинку рятувальники виявили тіла чоловіків 1972 і 1974 року народження. По дорозі в лікарню, в кареті швидкої допомоги, помер 62-річний мешканець Виноградова, в житловому будинку якого 1 грудня сталася пожежа. Тіло ще одного 35-річного виноградівчанина рятувальники виявили на місці пожежі в житловому будинку. 86-річній пенсіонерці та її 31-річному онуку більш поталанило, бо рятувальники, які 21 жовтня прибули до місця пожежі в їх житловій квартирі у м. Виноградів, встигли винести їх з палаючої будівлі та передати до рук медиків. 24 грудня у с. Фанчиково «червоний півень» забрав життя чоловіка 1961 р. н.
Не тільки вогонь приносив лихо у сім’ї краян. Так, 27 травня у р. Гаспарка, що у с. Велика Копаня, виявлено труп чоловічої статі, який загинув внаслідок утоплення. Особу загиблого не встановлено. Життя 3 людей (з них двоє діти) забрала найбільша водна артерія Виноградівського району – Тиса: 9 червня утопився 19-річний мешканець с. Тисобекень, а з 29 липня по 1 серпня тривала пошукова операція двох зниклих дітей у с. Тросник, їхні тіла з річки вилучили хустські водолази-рятувальники.
Окрему небезпеку несе чадний газ, від отруєння яким у районі померло 3 чоловік та семеро потрапили на лікарняні ліжка. 14 березня в житловому будинку у с. Черна медики виявили тіло 26-річного господаря, а трьох потерпілих з цієї оселі доправили до медичного закладу. Одразу четверо городян 10 січня з отруєнням чадним газом потрапили на лікарняні ліжка внаслідок порушення правил експлуатації побутового газового котла. А от 1 грудня в житловому будинку в с. Пушкіно родичі виявили тіла подружжя. Як згодом показала експертиза, смерть 63 і 65-річних чоловіка та дружини настала внаслідок отруєння оксидом вуглецю.
Внаслідок порушення правил експлуатації побутових газових приладів, у районі зафіксовані випадки вибухів газоповітряної суміші. 2 березня виноградівські рятувальники отримали повідомлення про такий випадок у Боржавському, де внаслідок вибуху отримав опіки 25% тіла 22-річний селянин. Внаслідок отриманих опіків він померла. 9 серпня проникаючі поранення черевної порожнини та стегна отримав внаслідок необережного поводження з саморобним вибуховим пакетом 70-річний мешканець Олешника. 28 жовтня внаслідок вибуху газоповітряної суміші отримала опіки 5% тіла і 77-річна пенсіонерка з Великих Ком’ят. А от у с. Тисобекень 9 листопада через порушення правил експлуатації газобалонного устаткування стався вибух в житловому будинку 77 і 75-річних пенсіонерів, який вклав стареньких на лікарняні ліжка.
Із настанням осінньо-зимового періоду до пожежно-рятувальної служби все більше надходить повідомлень про пожежі та трагічні наслідки від них, причинами яких є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації газових приладів, електрообігрівачів та пічного опалення.
Шановні жителі та гості Виноградівського району! Звертаємося до вас з проханням щодо дотримання правил безпеки! Щоб у ваших оселях було тепло та затишно необхідно звернути увагу на справність опалювальних приладів, вентиляційних та димових каналів. Печі та димоходи не повинні мати тріщини, димоходи на горищі необхідно поштукатурити та побілити. Користуйтеся електронагрівальними приладами тільки заводського виробництва та утримуйте їх у справному стані. Також не залишайте без нагляду печі, що топляться і ввімкнені електронагрівальні прилади та не доручайте це дітям. Навчайте дітей правильній поведінці у поводженні з вогнем. Також подбайте про безпеку одиноких і пристарілих людей.
Дотримання цих та інших мір безпеки, дозволить зберегти життя та здоров’я Вам та вашим рідним, захистить ваші оселі та майно від пожеж та інших надзвичайних подій.
Наталія Фаркаш, головний фахівець Виноградівського РВ Управління ДСНС України у Закарпатській області