Солодке свято

Завтра відзначатимемо День пасічника. Як підійшли до нього працівники, що проводять медові жнива? Цьогоріч медобір виявився непоганим, хоча березень завдав бджолам великих втрат, бо був надзвичайно холодний. Ще більшої шкоди зазнали бджолярі в результаті «обробітку» городів, садів та полів отрутохімікатами, гербіцидами та пестицидами. Бджоли були дуже ослаблені, гинули цілі сім’ї, а подекуди й цілі пасіки. А якщо додати ще й економічний стан «напрацювання» цивілізації – стільниковий зв’язок, висівання гречки, соняшнику, які не потребують обпилення бджолами, а отже не дають і меду…
Від держави, на жаль, пасічники не мають жодної підтримки. Добре, аби не заважали. А от в США, Канаді та інших заможних державах, де також гинуть бджоли, за утримання однієї лише сім’ї господар отримує 150 доларів на рік. До цих країн закуповують дуже агресивних бджіл з Чилі, Нової Зеландії. Цікавляться і нашою «Карпаткою», але чиновні мури непорушні – відсутні відповідні угоди. А платять іноземці по 200 долларів за сім’ю.
Попри це, наші пасічники не опускають рук, працюють, леліють своїх преданих працівниць, які запиленням підвищують урожай на 50%. Зараз у районі налічується приблизно 200 пасічників. Ці люди різні за віком, професіями, національностями. Але всіх нас об’єднує любов до цих чудових Божих створінь. Вони приносять людині не лише смачнющий лікувальний мед, а й прополіс, віск, маточне та трутневе молочко, пильцю, які ефективно лікують різні хвороби. Так застосування витяжки прополісу виліковує такі недуги, як виразку шлунка, дванадцятипалої кишки, бронхіт, тонзиліт, туберкульоз, шкірні захворювання, простуду, значно знижує рівень цукру у діабетиків. Основні розробки німецьких медиків довели, що витяжка з личинок воскової молі здатні вбивати злоякісні новоутворення. Продукти бджільництва застосовуються й у стоматології, косметології. А чого варті бджолині ужалення – годі й переказувати. Внаслідок ужалень покращується кровообіг, у людей з підвищеним тиском він викликає природну його нормалізацію. Існує ціла галузь у медицині – це апітерапія.
У переддень свята пасічників, побажаємо їм усім міцного здоров’я, наснаги, вдалих медозборів. Від імені всіх пасічників дякую всім працівникам ветеринарної медицини, які допомагають нам утримувати здорові сім’ї, вчасно діагностувати та вживати запобіжних заходів по недопущенню бджолиних захворювань.
Володимир Тупиця,
голова спілки бджолярів Виноградівщини