Сільський туризм: з чого почати та як досягти успіху?

Саме такою була тема семінару-навчання з розвитку сільського туризму, який проводився минулого тижня у малому залі райдержадміністрації у рамках реалізації заходів Програми розвитку туризму і курортів в нашій області на 2016-2010 роки.
У заході взяли участь власники сільських садиб, голови сільських рад, сільські активісти, а також ті, хто хоче розпочати займатися сільським туризмом у майбутньому.
Завідувач сектору туризму та транскордонного співробітництва Валентина Горнецкі представила присутнім тренера семінару-навчання Діану Сідун-Сович, котра одразу налаштувала всіх на щире і невимушене спілкування. Та, найперше, вона познайомилася з присутніми і поцікавилася, чим наш район може зацікавити туристів?
Магдалина Дідич із Великої Копані займається зеленим туризмом понад 10 років і охоче прорекламувала принади свого населеного пункту. Голова ГО «Купіль» Іван Рацин представив родзинки гірської Новоселиці. Чернянський сільський голова Михайло Чонка поділився власними напрацюваннями і планами. Ярослав Мар’ян із Підвиноградова успішно пропагує активні види туризму, проводить історичні дослідження подій, явищ, які можуть бути використані як туристичні цікавинки.
Відтак Діана Сідун-Сович поінформувала учасників із законодавчим підґрунтям діяльності у сфері сільського зеленого туризму, розповіла про сучасні тенденції розвитку цього виду діяльності, зупинилася на важливих кроках створення справи в сфері сільського зеленого туризму та навела кращі практики.
Тренер наголосила, що зелений туризм – це шанс розпочати власну справу, відповіла на питання, як започаткувати свій бізнес у селі, як розподілити обов’язки між членами родини та багато іншого. Крім цього, для присутніх був підготовлений насичений роздатковий матеріал на тему: «Сільський туризм: з чого розпочати та як досягти успіху?», методичні рекомендації власнику сільської садиби тощо.
Учасники заходу активно вступали в дискусії та обговорювали проблемні питання, які гальмують розвиток сільського туризму в краї. Зокрема, одним із найболючіших питань є стан доріг та відсутність належного дорожнього покриття. Не менш важливими проблемами є вирубка лісів та сміття.
Присутні також взяли участь у практичному занятті, під час якого повинні були зацікавити туристів особливими атракціями, оздоровчими заходами та місцевою кухнею.
На завершення заходу всім учасникам було вручено сертифікати, які підтверджують  участь у семінарі-навчанні.
Любов ТОКАЧ