Безпечний Інтернет

Цікавий, загадковий, корисний і в той же час небезпечний. Все це про нього, про Інтернет, без якого практично не можливо уявити життя в сучасному світі. Його можна порівняти з лісом, в якому є багато прекрасного, цікавого та корисного – гарні красиві дерева, квіти; їстівні гриби, ягоди; цікаві тварини, птахи. Але в той же час є небезпечні отруйні гриби, ягоди та хижі тварини. І саме ця небезпека потребує підготовки, навчання, дотримання певних правил безпечної поведінки.
Особливу увагу слід приділяти дітям. Їх приваблює більше те, що забороняється дорослими. Позаяк дорослі часто ігнорують цікавість дітей до тих чи інших предметів, діти шукають інформацію з інших джерел. І тут на допомогу їм приходить Інтернет, який містить величезну кількість небезпечної нав’язливої інформації. Основні загрози Інтернету: комп’ютерна залежність, доступ до небажаного контенту, розкриття конфіденційної інформації, ігроманія та багато іншого. Це є вагомими причинами для того, щоб звернути увагу на підготовку та навчання дітей правильному користуванню Інтернетом. Без дотримання правил користування Інтернетом він може становити загрозу для дітей.
Правила безпечного користування Інтернетом
Відстежуйте використання Інтернету. Розмістіть комп’ютер у приміщенні, де часто бувають люди (наприклад, у вітальні).
Попросіть дітей ніколи не надавати особисті відомості, ім’я, місцезнаходження, зображення, паролі, номери телефонів тощо.
Використовуйте програмне забезпечення для батьківського контролю.
Дозволяйте дітям переписуватися та спілкуватися лише з тими людьми, яких ви знаєте.
Розмовляйте з дітьми про незручні або неприємні ситуації в Інтернеті.
Розкажіть дітям, що не слід відповідати на неочікувані або небажані повідомлення електронної пошти.
Пам’ятайте про те, що практично нічого в Інтернеті не є повністю приватним.
Дітей можна зацікавити іншими видами діяльності: цікавими заняттями в гуртках, дитячих об’єднаннях, спортивних секціях, музичних та недільних школах, екскурсіями. Така діяльність зменшить час перебування за комп’ютером, змінить інтереси та захоплення дітей.
Тетяна Лендєл, соціальний педагог Олешницької ЗОШ