Готуємось до школи

Залишилось менше двох тижнів, аби зібрати дитину до школи. Деякі батьки, особливо це стосується тих, у кого майбутні першокласники, приготувались завчасно, мовляв, ціни на шкільне приладдя та одяг значно підвищаться у серпні. Крім того, цей час-пік славиться неабиякими довжелезними чергами як на ринку, так і в магазинах. На думку матусь, зібрати дитину до школи стало на 15-20 відсотків дорожче ніж минулоріч. Звісно ж, ціни різняться залежно від виробника та місця покупки. Батьки часто замовляють речі в інтернет-магазинах, шукають розпродажей на сайтах і навіть практикують обмінюватися речами з метою економії. У цьому переконалася і я, побувавши на ринку та в декількох магазинах, де є товари для школи, так як теж готую до школи першачка. Побачила великі черги саме там, де помітила дешевші товари. Майже кожна мама приходить на покупки зі своїми дітьми, адже в наш час вони дуже вибагливі та люблять вибирати самі собі потрібні для навчання речі. На думку батьків, початківців значно дорожче відправити до школи, ніж вже існуючого школяра, тому що потрібно купляти нові речі та одяг на кожний день.
Продавці рекомендують ортопедичні рюкзаки. Більшість батьків також сходяться на тому, що це є вкрай важливим, особливо у початкових класах. Тому стараються купувати дорожчий, а це вартує від 450 гривень і вище. На їх думку, від рюкзака залежить здоров’я дитини, її постава в майбутньому. Тут не варто економити, тим більше, що якісний, дорогий рюкзак довше прослужить. Продавці-консультанти пропонують й дешевші рюкзаки, які теж непогані, так як не всі батьки мають можливості купити дорожчий. Хоча дорожчі, звісно, і на вигляд кращі, і відділень у них більше.
Ціни на канцелярські товари теж трохи підвищилися, багато хто купляє через інтернет, так дешевше, але і в магазинах, і на ринку на них досить великий попит. Одна матуся трьох дітей розповіла, що вона старається купувати мінімальну кількість канцтоварів, а потім, коли ціни трохи знизяться, докуповує потрібні речі. На її думку, у вересні буде багато розпродажів шкільних товарів, а до того залишилось обмаль часу, можна й потерпіти.
Економлять батьки і на одязі. На жаль, на сьогодні спортивні костюми не з дешевих, а їх школярам потрібно як мінімум два комплекти. Хтось бере окремо штани для занять фізкультурою, а на верх – футболку чи якийсь реглан. Спостерігавши за цінами, я сама запевнилась у тому, що в деяких магазинах міста можна придбати костюми дешевше, аніж на ринку. Тут його ціна починається з 250 гривень і вище, на базарі ж від 450 грн. Якщо ж хтось бажає купити своїй дитині якісніший одяг, то потрібно віддати мінімум 800-900 гривень. Дівчаткам же доводиться купляти більш різноманітніший одяг, вони потребують на кілька комплектів більше, ніж хлопчики, а це приблизно на 1200 грн. більше витрат. Крім того, дітлахів треба забезпечити й святковим одягом, а це витягне з нашого гаманця плюс ще 500 гривень. Для того, щоб зекономити пару сотень гривень, декотрі батьки купляють одяг, що був в користуванні. Досить популярними є секонд-хенди, де уважно перебираючи, також можна потрапити на цілком новенький одяг чи взуття, воно також не менш важлива річ, особливо в осінню пору, коли часто йдуть дощі. Цьогоріч найдешевші новенькі кросівки стартують від 350 грн., якісніші вартують 800-1000 гривень. А це ще й близько не кінець, адже ми зовсім не говорили про такі додаткові речі, як шкарпетки, колготки, нижня білизна, курточки і т. д.
В результаті підсумували, що, аби цього року відправити дитину до школи, доведеться нам витратити в середньому від 3000 до 4500 грн., а майбутнього першокласника від 4000-5000 гривень і більше в залежності від своїх можливостей. А це, погодьтеся, не всім батькам під силу.
Ріта Мезей