Фартові ви наші депутати

Ця новина мене справді порадувала: Центр Разумкова провів опитування серед українців про рівень довіри і виявилося, що найвищу підтримку в населення вже традиційно мають не президент, уряд, депутати, а саме волонтери, після нас найбільше довіряють церкві, Збройним силам, добровольчим батальйонам і Нацгвардії. Розумні в нас люди, скажу я вам. Ну як можна довіряти нашим керманичам, які щодня нас запевняють, що жити стало краще, жити стало веселіше, але ж ми кожен на собі відчуваємо це «краще». Навіть підняття пенсії не порадувало, а здебільшого принесло розчарування. В коридорах Пенсійного управління нині – сотні знервованих людей. Бо знову підняли її не всім і по-різному. Яка довіра може бути до наших депутатів у Верховній Раді, якщо, скажімо, позафракційний Дмитро Ярош, опоблоківці Євген Бакунін, Вадим Рабинович у жовтні жодного дня не були на роботі. У вересні до двох перших долучився і Віталій Чепинога з «Блоку Петра Порошенка». Уявіть собі, що хтось із вас не вийшов 24 дні на роботу – та вас би позвільняли одразу! А тут звільняти закон забороняє. Це ж справжнісінькі ледарі! Зате ми часто бачимо їх на різних телеканах, учать нас, як треба жити. Для чого ці люди йшли у парламент, зайняли чиїсь місця?
Дізнаєшся про таке і не знаєш – дивуватися, чи вже й не варто. От наприкінці жовтня повідомили, що Олег Ляшко вніс у свою декларацію про доходи нові відомості – виграв у Національну лотерею понад півмільйона гривень. Як тільки соцмережі вибухнули невдоволенням,  вніс поправку: це виграш не в лотерею, а футбольні ставки. Причому, зривав куш наш фартовий борець за справедливість аж тричі підряд – перший раз виграв 280 тисяч гривень, другий – 153 тисячі і втретє – 134. Уявляєте, які унікальні здібності проявилися в цього крикуна з мандатом депутата ВР. Чому ж тоді він нікому не може показати квитанції про ці виграші? Та тут  кожному стає зрозуміло: нардеп намагається легалізувати свої надходження, щоб потім не мати проблем з новоствореною фінансовою службою, яка виявлятиме доходи таких скороспечених багатіїв. Втім, заради справедливості треба сказати, що Ляшко такий фартовий не один: минулого року більше мільйона гривень виграв у лотерею ще один депутат Верховної Ради – Павло Кишкар. Виходить, варто йти в депутати, аби так легко вигравати такі солідні кошти. Або ж «позичати» мільйони, як Євген Дейдей, у родичів – у когось із вас є така грошовита рідня? У мене немає. А от у відстороненого майже рік тому від обов’язків голови державної  фіскальної служби Романа Насірова є – його дружина і тесть внесли за нього 100 (!) мільйонів гривень застави. Я навіть уявити собі не можу, за який час  могла б хоч перелічити такі гроші.
А знаєте, чому в нас таке трапляється? Згадайте голосування у ВР за недоторканність – воно викрило неформальні зв’язки у Верховній Раді, що  виявилися міцнішими за будь-яку партійну дисципліну. Кругова порука депутатів вкотре підтвердила: корупціонери в парламенті завжди покриватимуть один одного й не здадуть колег. А  якщо й здадуть одного-двох для показу – їх же скоро й відпустять. Покарати політиків, які дискредитували себе, в Україні поки що може лише виборець. Та біда в тому, що виборець якраз і не поспішає це робити. У нас люди весь час пробачають злодійкуватих депутатів. Мені здається, нам уже пора складати чорні списки тих, за кого не варто голосувати на наступних виборах до парламенту. Щоб туди знову не потрапили фартові.
Мальвіна САВИНЕЦЬ, пенсіонер