Віддаляється в часі Друга світова. Все менше в строю залишається посивілих солдатів. Їм ми завдячуємо за право жити на рідній землі. Все частіше ветеранам про себе нагадують хвороби, життя вкорочують давні рани. Та сила людського духу, перемога добра над злом, несхитна віра у майбутнє України яскраво жевріє у їхніх поглядах.
Напередодні Дня Перемоги людства над нацизмом (у війну були втягнуті 54 країни) до вихованців Виноградівського ПТУ-34 завітали ветерани війни та праці, учасники хорового колективу міського будинку культури. Ним незмінно керує заслужений працівник культури України Віктор Марушка. Урок мужності «Вічний вогонь закликає мир для живих берегти» розпочав баяніст Юрій Тесличко. Він виконав програш до музичного номера композитора О. Кривенького «Давно відгриміли гармати». Легкий помах руки диригента і вже в залі звучать пісні Анатолія Новикова «Дороги», стрілецька часів Першої світової війни «Гей, видно село», Івана Бачкая «Живуть серед нас ветерани війни». Тепло сприйняли слухачі закарпатські народні пісні в обробці Дезидерія Задора «Через поле широкоє», Федора Турянина «Не буду ся женити», словацької парубоцької «Будє яр» та Леоніда Ященка «День, день, білий день». Хористи виконали пісні Анатолія Матвійчука «Моя рідня», Федора Васечка «Наливаймо, браття, кришталеві чари» та Давида Тухманова «День Победы».
Заступник директора по навчально-виховній роботі Світлана Міндак тепло привітала дорогих гостей і ветерану війни Павлу Цільо піднесла розписану в квітах керамічну медаль з пам’ятною цифрою «71». Вихованці училища вручили гостям квіти і побажали мирного неба, міцного здоров’я і довгого віку.
Естафету виступів перейняла молодь. Вихованці ДШМ імені Бели Бартока, квартет у складі Гойнолки Палош, Даяни Оравець, Ангеліни Олашин та Наталки Сорводі виконали сольні номери Наталії Май «Свіча», пісню дітей Чернівців «Нам потрібне мирне небо» та з репертуару співачки Ольги Юнакової «Україна – це ти».
На сцену, де палає символічний вічний вогонь, горять вікопомні дати «1939-1945» і виділяється карта держави зі словами «Боже, Україну бережи» виходять учні-другокурсники групи ОК-21 (класний керівник Тетяна Данкова). Вони продовжують свій виступ літературно-музичною композицією «Вічний вогонь закликає мир для живих берегти». Ведучі Неля Савко та Вікторія Секереш, декламаторки і співачки дві Мар’яни Попович та Слепко, Ганна Марушка та Маріанна Плакош, Камілла Юрик та Таїсія Пилип на фоні бойових епізодів періоду Другої світової, виступу молоді на Революції Гідності та запеклих боїв у зоні АТО, де полягли двоє колишніх вихованців училища Станіслав Кіш та Роман Совлич, продовжують декламувати вірші. Звучить пісня «Пливе кача по Тисині». Весь зал зводиться і підхоплює її. Солістка, керівник музичного гуртка училища Тетяна Гудачок заспівує пісню «Червоні маки». Погляди молоді прикуті до портретів героїв, молодь скандує «Вічна пам’ять полеглим, вічна слава живим!» на подвір’ї училища збирають всі вихованці закладу. Юнаки та дівчата відпускають у небесну синь вісників миру, добра і злагоди на землі – кілька десятків голубів.
Марія КОНКІНА,
керівник літературно-мистецького об’єднання «Диво моє калинове» та районного відділення МАЛІЖ