День безпечного інтернету у Виноградові

Минулого тижня за організацією психологічних служб району відзначився День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою».Його метою було поділитися повчальною та важливою інформацією про безпечне користування Інтернетом. Розпочався захід на площі Миру акцією, де соціальні педагоги та психологи шкіл району провели опитування серед оточуючих про те, які заняття вони порадили б своїм дітям та онукам замість комп’ютерних ігор. Почули різні відповіді, які присутні задоволено записували на стенд.
Після цього був проведений «круглий стіл». У ньому взяли участь спеціалісти Виноградівського районного центру соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді, служби у справах дітей, практичні психологи та соціальні педагоги шкіл району. Також були запрошені гості – лікар-терапевт Боржавської АЗПСМ Ганна Шумейко, священик Олешницької громади о. Іван Бровдій. Відкрила захід завідувач центру практичної психології та соціальної роботи Світлана Тодавчич. Вона, зокрема розповіла про те, що День безпечного інтернету – це важлива дата, яку з кожним роком відзначають все більше освітян та інші галузі України. Ціль його – черговий раз донести суспільству та до жителів Виноградівщини, що Інтернет може бути корисним, але в той же час й небезпечним. Інформувала про те, як знайти межі в соцмережах та як їх не переступати. Це дуже важко дорослим, не говорячи про дітей, які не усвідомлюючи про небезпеку, можуть завдати для себе як моральної, так і фізичної шкоди. Наголошувала, як небезпечно виставляти фотографії своїх дітей, так як хакери можуть скористуватися ними та продати їх, а потім виставляти на різні нецензурні сайти. Також не менш важливим питанням є розкриття свої конфіденційних інформацій, що призводить до вкрай неприємних ситуацій. Необхідно велику увагу приділяти на те, щоб навчити своїх дітей правила користування Інтернетом, так як вони в пошуках цікавої інформації, можуть потрапити у безвихідну ситуацію. В першу чергу, батьки повинні мати зі своєю дитиною теплий контакт, щоб вона в будь-який час могла звернутися по допомогу. На жаль, є контингент батьків, які зовсім не вмотивовані, не хочуть почути тих спеціалістів, які доносять до них повчальну інформацію та прагнуть вберегти від неочікуваних та загрозливих ситуацій.
Священик о. Іван Бровдій теж висловив свої думки на цю тему. Він, зокрема сказав, що вкрай важливо говорити зі школярами про те, що Інтернет може приховувати небезпеку. Але, важливіше навчити захищатися від небезпек, слідкувати правилам спілкування та поведінки в мережі. Неправильне користування приводить до поганих наслідків. Дуже важливо виховувати та розвивати у дитини духовні та моральні цінності, які стануть так званим фундаментом в його житті та завдяки яким Інтернет не матиме такого негативного впливу у майбутньому. Відрадно, що між нами є такі спеціалісти, до яких як батьки, так і діти можуть звернутися за доброю порадою.
Тему продовжувала розкривати лікар-терапевт Ганна Шумейко, яка розповідала присутнім про негативний вплив комп’ютерів та телефонів на розвиток та фізичний стан дитини, в тому числі й дорослих. Вона зауважила, що ця сучасна техніка шкодить, в першу чергу на зір, відбувається велике навантаження на хребет, на нервову систему, так як діти часто відвідують сайти з агресивними іграми. В результаті погіршується сон, навіть, буває, відкриваються носові кровотечі. Без батьківського контролю дитина може просиджувати в соцмережах годинами, а це, в свою чергу, викликає в них інтернет-залежність. Тому, батьки мають встановлювати обмеження, замість віртуального життя пропонувати прогулянки, сімейні ігри чи спортивні заняття. Не менш важливим є залучати дітей до роботи по господарству, що приноситиме їм користь у майбутньому дорослому житті.
Всі присутні у залі мали можливість висловити свої думки і докласти щось нове зі свого життєвого досвіду. Наостанок підвели підсумки та дійшли до висновку, що комп’ютер – це, безсумнівно, корисний винахід людства, а доступ до Інтернету відкриває перед дитиною величезні можливості саморозвитку. Не варто позбавляти своїх дітей цих переваг – просто подбайте про те, щоб робота за комп’ютером не перетворилася на залежність і щоб у дитини було правильно організоване проведення вільного часу. А проконтролювати час перебування в мережі допоможуть вам спеціальні програми батьківського контролю, які здатні вберегти ваших дітей від неадекватних людей та допоможуть відфільтрувати шкідливі для них програми.
Ріта Мезей