Активний туризм – відмінний спосіб цікаво відпочити

Хтось улітку віддає перевагу відпочинку на морському узбережжі чи океанському пляжі, а хтось любить поніжитись біля річки. А декому до душі активний і екстремальний відпочинок – верхові або пішохідні прогулянки, сплави по річках на байдарках чи катамаранах, підкорення вершин та багато іншого. Де на Виноградівщині можуть цікаво і насичено відпочити любителі літнього адреналіну, нам розповіла завідувач сектору туризму та транскордонного співробітництва РДА Валентина ГОРНЕЦКІ:
– Активний туризм – це найпростіший, але разом з тим найцікавіший спосіб відпочинку, який не лише залишить яскраві враження, а й зарядить енергією на цілий рік. Наявність різних за складністю та наповненням туристичних маршрутів, робить такий відпочинок ще більш цікавим, пізнавальним та захоплюючим. Виноградівщина має багато чудових місць, відвідавши які туристи захочуть повернутися сюди ще раз.
Хорошим вибором відмінно і насичено провести вихідні стане пішохідна прогулянка та відвідання печери тамплієрів (воїни-монахи, учасники лицарського християнського ордена). А чудові краєвиди та унікальна флора і фауна Чорної гори не тільки доповнять відпочинок, а й зроблять маршрут «Таємниці Чорної гори» ще більш інформаційно насиченим. До слова, на Чорну гору є три напрямки, тож кожен може обрати свій шлях.
Кінний центр «Селід», що у м. Виноградів також пропонує чимало цікавого, зокрема, дорослим – верхову їзду, екскурсії, оздоровчу їзду, стрільбу з лука. Для дітей – їзда верхи на поні, батут, а також діє літній табір. Тут запропонують й додаткові послуги – організовують сімейні програми відпочинку, тематичні фото-сесії тощо.
Для тих, хто любить адреналін, якнайкраще підійде маршрут з підкорення найвищої вершини Виноградівського району гори Фрасин (с. Новоселиця). Ця місцевість славиться і таємничими печерами, та таким собі місцевим «каньйоном». А ще з гори перед вами, як на долоні, постане Виноградівщина – прекрасна і велична, знайома і водночас зовсім нова та невідома.
У Новоселиці туристи зможуть помандрувати надзвичайно захоплюючим промаркованим історико-краєзнавчим маршрутом «Шлях Пинті», який об’єднує два райони Виноградівський та Хустський. Що може бути кращим, ніж відчути себе справжнім опришком, поринути в легенду про славні пригоди Пинті Велета, прогулятись місцями, де він жив та піднятись на вершину гори Кобила, пострілом із якої, за легендою, цей богатир зруйнував Хустський замок.
Для любителів водного туризму спортивно-туристичний клуб «Хвиля» організовує сплави по річці Тиса. Колись по ній пролягав торговий шлях, яким доправляли із Солотвина білосніжну сіль. Наразі ж це неймовірно цікава атракція для туристів. Такий спосіб проведення вільного часу дасть можливість побачити місцевість зовсім з іншого ракурсу, по-новому відкрити для себе непізнану Виноградівщину, досліджувати її багату природу.
Ще один новий напрямок для любителів походів Юлівецька гора – заповідний масив (заказник) і частина Карпатського біосферного заповідника, розташований на схід від села Дюли і на північ від Оклі Гедь. Ці гори відзначаються найтеплішим кліматом, що істотно вплинуло на формування рослинного покриву. Також звідси відкриваються надзвичайно гарні краєвиди.
Захоплюючі пішохідні походи територією нашого краю пропонує любителям активного відпочинку громадська організація «Modus vivendi» (спосіб жити) та її керівник Віктор Урста. Їхні маршрути підійдуть тим, хто не шукає легких шляхів, щоб поринути в цікаві подорожі рідним краєм.
Але для того, щоб активний відпочинок залишив лише приємні враження, туристам важливо знати елементарні правила техніки безпеки. Зокрема, відправлятися у походи з провідником або промаркованими маршрутами, звідки легко вибратися; щоб захиститися від холоду в горах запасіться теплим одягом, а шкіру від сонця і пошкоджень вбереже одяг з довгими рукавами; взуття також має бути зручне і не слизьке з рифленою підошвою; у лісі і чагарниках слід притримувати гілки, щоб не вдарити товариша позаду; не чіпати руками старі пні, копиці сіна, каміння, де можуть знаходитись змії; щільні штани, високе взуття та шерстяні шкарпетки захистять вас від змій та кліщів; купатися, розпалювати багаття та вживати їжу слід тільки у спеціально відведених місцях; обов’язково прибрати за собою сміття; дотримуватися правил поводження під час грози; не контактувати з бродячими тваринами та не вживати в їжу невідомі ягоди і гриби; при виявленні небезпечних знахідок не торкатися їх, а повідомити відповідні органи; забороняється лізати по стінах і мурах фортець та інших споруд, проникати в зруйновані підземелля, а також лізти на дерева, скелі, урвища, кам’яні та піщані кар’єри без відповідного спорядження. Дотримуючись цих нескладних правил техніки безпеки, активний відпочинок з друзями або родиною дасть можливість відмінно провести вільний час і насолодитися єднанням із природою.
Любов ТОКАЧ