280 маскувальних сіток торік сплели Кікімори–Виноградів

 

У минулому році Кікімори–Виноградів сплели 280 маскувальних сіток для захисників. Всі вони прямо «з-під гарячих рук» роз’їхалися в різні бойові підрозділи по різних фронтових напрямках. І не обов’язково виключно до військових Виноградівщини. Бо зараз всі солдати та солдатки – наші, рідні, адже боронять Україну. Коли є замовлення на сітки, у Кікімор нема ані Великодня, ані Різдва чи нового року. Бо маскувальні сітки – це передусім безпека наших захисників, а, отже, і наш з вами спокій.

Окрім сіток жінки відправляли і маскувальні костюми та нашоломники, теплі шкарпетки, труси, в’язані сидушки. Все це – власного виробництва. І, звичайно ж, обереги та дитячі малюнки.

Координаторка Кікімор, відома у районі та за його межами журналістка і громадська активістка Мальвіна Савинець каже, що основна частина волонтерок пенсійного віку:  

– Найстарші у нас Ганна Черничко і Єлизавета Попович, їм більше 80 років. Найктивніші – Євгенія Грига, Маргарита Чепак, Віра та Іван Бідзілі, дві Ганни Дешко, Ганна Дірей, Ольга Барничко, Оксана Штулер, Ганна Борисенко, переселенка з Лисичанська на з Донеччині Лідія Щербакова, недавно (десь півроку тому) приєдналися Віра Козмович, Наталія Білак, Наталія Гармаш, Наталія Копич, Ганна Русанюк, Світлана Орлова з Северодонецька і Таня Кисла із Харкова. Є з десяток тих, хто працює на дому – в’яжуть капці, плетуть сидушки, шиють труси, виготовляють обереги.також варто зазначити, що шестеро волонтерів до всього ще й є активними учасницями народного хору ветеранів праці Виноградівського міського будинку культури.

Запитали ми у Мальвіни Йосипівни і про те, скільки сіток виходить з рулону матерії та яка собівартість однієї маскувальної сітки?

– 2 рулони коштують 7400 гривень, ще требасплатити за пересилку 350-370 грню + 35-37 грн. банківський збір з переказаних коштів. Вартість сітки залежить від постачальника, є дорожчі, є дешевші. Скільки загалом виходить сіток і в яку саме суму вони обходяться,  не можна підрахувати. Тут все залежить від розміру, які виплітаємо. Є сітка 4 на 6 метри, є 6 на 5 метрів, є 6 на 10, 8 на 6 і т. д. Все залежить від запиту захисників. У рулоні від 250 до 300 метрів, залежно від розцвітки і метражу. Різна і висота – від 1 м до 1.30 метра. Ми маємо сталих постачальників із Дніпропетровська, уже більше два з половиною роки замовляємо у них, відколи плетемо. Тому у нас і немає затримок із флізеліном.

Звісна річ, кількість виконаних замовлень безпосередньо залежить від доброї волі людей. Бо ж матеріал закуповують за донати. Тут Мальвіна Савинець каже, що суми бувають різні: хто по 100, по 200 грн., було навіть 47 гривень. Проте вже сформувалася стала когорта меценатів, котрі донатять постійно і не малі суми, це – Лідія Куць, Олексій Лукашенко, Катерина Марушка, Віктор Черкун, Тетяна Сугай, Анатолій Сюгай, Ольга Сіладі, Віра Форос, Марія Семенова, Наташа Фаркаш та Ганна Дірей.

Допомагають власною творчістю художники Виноградівщини – учасники проекту Мистецький донат під керівництво Діани Добош–Броди. Владислав Беланінець наразі надав для розіграшу в аукціоні вже другу свою картину. Вагомою матеріальною підтримкою є і шкільні ярмарки, виручені кошти на яких деякі вчителі та керівництво ЗОШ передали саме Кікіморам.

Трудяться волонтерки та волонтери об’єднання Кікімори–Виноградів абсолютно безкорисно задля захисту воїнів та їх і майна, для наближення перемоги. Бо чітко усвідомлюють, що тут вони є надійним тилом для своїх синів диночок, допомагають виборювати війну Україну вже для онуків та правнуків…

Координаторка Мальвіна Савинець закликає: «Приєднуйтеся до нас, допомагайте донатами, підставляйте свої плечі, бо на фронті дуже велика біда!». Їх штаб знаходиться у Виноградові по вулиці Миру,55. Тут завжди раді гостям і свіжій робочій чилі.

Спільними зусиллями наближаємо перемогу.

 

Наталія Кобаль