У КОРОЛЕВІ УРОЧИСТО ВІДКРИЛИ ТА ОСВЯТИЛИ МЕМОРІАЛ ГЕРОЯМ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

У День пам’яті і примирення та відзначення 70-ї річниці завершення Другої світової війни в селищі Королево відбувся велелюдний мітинг-реквієм з нагоди відкриття та освячення пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та всім тим, хто віддав своє життя за цілісність України під час проведення антитерористичної операції.
У заході взяли участь народний депутат України Іван Балога, голова Закарпатської ОДА Василь Губаль, заступник голови обласної ради Михайло Попович, т. в. о. голови районної державної адміністрації Юдіта Петеі, голова районної ради Олег Любімов, представники місцевої влади та громадські активісти, майданівці,  учасники АТО.
Символічно, що пам’ятний хрест споруджено у центральному сквері селища поруч із меморіалом загиблим у Другій світовій війні. Ідея відкриття меморіалу слави у королівчан виникла рік тому. За словами організаторів, першим задумом було встановлення дерев’яного хреста, де б можна було запалити свічку, помолитися і розповісти нащадкам, що воїни загинули заради їх майбутнього. Але підтримка громади селища, місцевих підприємців, депутатів, районної влади розширила масштаби події і врешті встановили мармуровий пам’ятник. Важливу фінансову допомогу для виготовлення меморіалу надав народний депутат Іван Балога.
…Навколо майорять державні знамена, у почесній варті стоять разом військові та юні пластуни. Учасники мітингу акапельно виконують гімн України. Учні декламують поезії, присвячені нескореним героям-майданівцям.
Почесне право відкрити меморіал надається кавалеру ордена «За мужність» Михайлу Гецку та учаснику боїв під Дебальцевим Василю Івегешу. Священики освячують меморіал, лунають постріли салюту, а під звуки тужливої пісні «Пливе кача» до його підніжжя лягають квіти та підносять запалені свічки. Тим, хто поклав своє життя за волю України, присвятив власний вірш учень 9 класу селищної ЗОШ №1 Сергій Барнич.
Під час заходу представниками влади проведено вручення подяк і почесних грамот, зокрема, депутату районної ради Оксані Роман, підприємцям Михайлу Іванізі, Михайлу Ковачу, Івану Бідзілі та всім іншим активістам, котрі долучилися до будівництва пам’ятного знаку. Завершився мітинг-реквієм хвилиною мовчання та панахидою за невинно вбитими українськими патріотами, яку провели представники духовенства греко-католицької єпархії та української православної церкви.


Любов ТОКАЧ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.