У ВИНОГРАДОВІ БЛАГОДІЙНУ АКЦІЮ ПРОВОДЯТЬ ВОЛОНТЕРИ З ЧЕРКАЩИНИ

Того дня при вході на малий ринок увагу перехожих привертав юнак зі скринькою для пожертв і фотографією хлопчика, якому збирав кошти на лікування. Хтось байдуже чи з недовірою проходив,   а хтось вкидав до скриньки 1-2 гривні. Мене ж до юнака, який стояв під пекучим сонцем і закликав перехожих урятувати життя дитини, привела передусім журналістська цікавість. Найперше, звісно ж, запитала, мовляв, чому збір коштів для дитини з Черкащини проводить тут, у Виноградові? Тож  розповідь волонтера Віталія ЗАДОРОЖНОГО: – Благодійний фонд «Дитячі мрії» проводить благодійну акцію по збору коштів на лікування 5-річному Жені Мостовому з міста Городище Черкаської області. Хлопчик страждає на туберозний склероз, симптоматичну епілепсію, медикаментозно резистентні напади та розумову відсталість з тяжкими умовними розладами. Його мати звернулася до благодійної організації з проханням допомогти в зборі коштів на лікування. На місяць йому необхідно 16,5 тисяч гривень для медикаментозного лікування, яке медики призначили на два роки. Пройшло 9 місяців і, слава Богу, є прогрес і хороші прогнози. Хлопчик уже розуміє, коли до нього звертаються, починає говорити деякі слова. Основним із лікарських препаратів, найдорожчих із тих, яких він потребує, є «Сабрил».
Наша благодійна організація – Всеукраїнська. Ми допомагаємо хворим діткам по всій Україні. Під опікою благодійного фонду «Дитячі мрії» більше ніж 30 дітей з різних регіонів країни, а також шість дитячих будинків. У нашому волонтерському штабі більше 100 чоловік. Нас, волонтерів, дійсно багато, тому ми й проводимо благодійну акцію в різних містах України. Тим більше, милосердя не має кордонів і меж. Благодійний фонд знаходиться в Черкасах. Я – студент Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького (спеціальність «Правознавство»). Маючи вільний час, займаюся волонтерською діяльністю. Два місяці я працював, а серпень вирішив присвятити благодійності. Фонду «Дитячі мрії» більше двох років. До речі, до нас з проханням про допомогу можуть звертатися й батьки хворих діток із Виноградівщини. При потребі ми надаємо візитівки, в яких зазначено: «Якщо Вам потрібна допомога або якщо маєте можливість допомогти тим, кому ми допомагаємо, звертайтеся…». Вказано номери телефонів і сайт dityachimrii.com.ua, де можна знайти повністю всю інформацію про діяльність благодійної організації, звітність із фотографіями, ознайомитися з нашими проектами або подати заявку на звернення за допомогою.
А ось тільки-но я розмовляв з одним чоловіком, який сказав, що дивився телепередачу, в якій розповідалося про недобросовісних волонтерів, які погану славу роблять хорошій справі, за яку беруться. У відповідь я йому розказав про те, як сам обирав благодійну організацію, в якій би працював волонтером. У три чи чотири я прийшов і попросив звітність діяльності хоча б за останній місяць (скільки коштів було зібрано, куди і на які потреби вони пішли). Довіру викликали «Дитячі мрії». Чому я вирішив займатися волонтерською діяльністю? В моїй сім’ї був випадок, коли люди доброї волі своєю допомогою підтримали нас. Свого часу моя молодша сестра захворіла, але тоді волонтерська діяльність не була така розповсюджена. Змоги вилікувати її ми не мали, тож кошти на операцію збирали всім нашим селом. Сестра вилікувалася.
Деякі люди говорять: «Чому кошти збираєте тут? Їдьте до себе, в Черкаси». Інші ж навпаки кажуть: «Чому ви наїжджаєте на волонтера? Ми ж – українці, всі допомагаємо один одному». У кожної людини – своя думка і мораль. Проте ми, волонтери, щиро радіємо, коли знаходимо порозуміння і милосердя. Хтось кидає до скриньки копійки, деякі – гривню-дві, інші – 5-10, буває, що й 20 грн. У кого які можливості. Відгукуються на акцію, буває, навіть пенсіонери, яким і самим нині сутужно живеться. А я скажу від себе особисто: «Робити добро – приємно». До слова, кеш-бокс (скринька для збору пожертв) опломбований, при собі я завжди маю повний пакет документів (договір про благодійну діяльність, підтвердження того, що я є дійсно волонтером благодійного фонду, довіреність про те, що він довірив мені носити цю скриньку, виписку про державну реєстрацію благодійної організації, договір про благодійну допомогу, укладений з мамою хворого хлопчика, виписки з лікарні і призначене лікування). Інкасація коштів проходить у м. Черкасах, у присутності наглядової ради благодійного фонду, до якої входять представники громади міста. Директор та волонтер, який збирав кошти, знімають пломбу, проводять їх перерахунок. Все офіційно фіксується в акті про інкасацію. Відтак кошти перераховуються на рахунок благодійної організації, звідки й скеровуються на цільове направлення, зокрема, на лікування тієї чи іншої дитини.
Ганна КОБАЛЬ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.