На Закарпатті діє спрощена форма надання населенню субсидій

Про зміни у порядку оформлення населенню житлових субсидій, передбачені Урядом постановою від 26 червня 2015 року №475, розповіла заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА Ганна Морозюк.  — Якщо раніше громадяни зазначали вид доходу і суму доходу за 12 місяців, то сьогодні декларант має зазначити лише вид доходу (зарплата, пенсія, стипендія тощо) та місце, де цей дохід отримується (місце роботи або навчання, а для пенсіонерів – Пенсійний фонд).  В автоматичному режимі працівники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення шляхом обміну інформацією з фіскальною службою, пенсійним фондом, будуть заповнювати відомості про можливість отримання житлових субсидій.  Тепер не потрібно вказувати відсотки за депозитами, одноразові допомоги жінкам-матерям тощо, — каже Ганна Степанівна.
Вона запевняє, що внаслідок цього спрощення немає необхідності штрафувати людей за помилки при заповненні декларацій.  Оскільки немає цифр, то не буде і помилок. Тому не буде застосовуватися норма щодо повернення у подвійному розмірі нарахованої субсидії у разі подання документів з недостовірними відомостями.
Тож невдовзі краяни знову отримають бланки заяв і декларацій, інструкції з заповнення.
— У зв’язку з внесенням змін у порядок оформлення субсидій немає необхідності надсилати заяви та декларації ще раз громадянам, які вже заповнили та надіслали їх за раніше встановленими формами. Передбачається автоматичне призначення субсидій на новий термін без необхідності надання нового пакету документів та звернення до органів соціального захисту населення.  Навіть, якщо людина сьогодні не мала права на отримання  субсидії за тією заявою, що подала, то не виключено, що з початком опалювального сезону вона матиме змогу отримати субсидію, — консультує Ганна Морозюк.
Крім того, за її словами, до сукупного доходу громадян чи домогосподарств для отримання субсидій не зараховуватимуть деякі види доходів. Це благодійна допомога — від громадських та благодійних організацій, одноразова допомога, яку надають уряд або органи місцевої влади, наприклад, для людей з особливими потребами, матерям-героїням, одноразова матеріальна допомога з місцевих бюджетів родинам воїнів, загиблих під час АТО, допомога на поховання і т. д.), грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції.
— А сім’ї, рідні яких перебувають в АТО, не вноситимуть до сукупного доходу зарплату, яку отримують їхні батьки, чоловіки або сини, захищаючи Батьківщину. І це також значно розширить права цих родин на отримання субсидії й дасть можливість збільшити її розмір, — розповідає посадовець.
Дохід громадянина, родини або домогосподарства братимуть не обов’язково за попередній календарний рік, як раніше, а за бажанням людини – за попередні шість, три, а для пенсіонерів – навіть один місяць.
— Врегульовано питання щодо визначення доходу для отримання субсидії фізичних осіб-підприємців. У звітності підприємці першої, другої та третьої груп платників єдиного податку вказували тільки валовий дохід. Він був значним, тож підприємці та їхні сім’ї фактично були позбавлені права на отримання субсидій. Тому постановою встановили для платників єдиного податку першої групи мінімальні доходи, які враховуватимуть у їхній декларації. Для першої групи – це один прожитковий мінімум для працездатних осіб, для другої – два і для третьої – три, — деталізує Ганна Степанівна.
У разі смерті власника житла змінами передбачено призначення субсидій за рішенням комісії на одну із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника була в помешканні зареєстрована.
— Розширено права місцевих органів влади приймати рішення щодо надання субсидій у спірних питаннях.  Наприклад, встановити, чи фактично проживає людина у вказаній квартирі або будинку, чи тільки це декларує, — каже чиновниця.
Вона також зауважила, якщо управління соціального захисту у встановлений законом п’ятиденний термін не отримали від органів влади інформації про кількість зареєстрованих на певній житлоплощі осіб, субсидію призначатимуть на ту їхню кількість, яку заявник вказав у декларації.
В департаменті соціального захисту населення Закарпатської ОДА працює «гаряча лінія» з питань призначення населенню житлових субсидій:  (0312) 61-37-55.  Аналогічні «гарячі лінії» працюють в районних та міських структурних підрозділах соціального захисту населення з 08.00 до 17.00 год.
Прес-служба Закарпатської ОДА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.