Василь Губаль підписав Меморандум про наміри між Закарпатською ОДА та ТОВ «АВЕ Умвельт Україна»

Вивести стан справ з відходами в області на якісно новий рівень та наблизити поводження зі сміттям на Закарпатті до європейських стандартів. Саме це передбачає Меморандум про наміри, який підписав  керівник краю Василь Губаль з генеральним директором ТОВ «АВЕ Умвельт Україна» Миколою Бутенком.
Нагадаємо: Василь Губаль з самого початку своєї роботи на посаді голови ОДА акцентував — кардинально змінити стан справ з відходами на Закарпатті вважається пріоритетним завданням. Було ініційовано розгляд питань про розробку нової стратегії поводження з твердими побутовими відходами в області, й здійснено кілька принципових кроків для цього. Так, із наймасштабнішого, йдеться про організацію в області трьох великих сміттєсортувальних об’єктів, і зараз справа доходить до втілення цих планів.
У Меморандумі закладено план дій, котрий дозволить вирішити проблему зі сміттям в області на найближчі 50 років. Адже в документ закладено підтримку можливості розвинути в області сучасну сферу поводження з відходами відповідно до європейських стандартів. Для цього розробляється відповідний інвестиційний проект. У його рамках – плани з проектування трьох сміттє переробних заводів з функціями захоронення відходів, потужністю близько трьохсот тисяч тонн. Очікувані інвестиції становлять близько шести мільйонів євро для кожного об’єкту. Їхня робота має відбуватися згідно зі стандартами Євросоюзу. У підсумку передбачається утилізація та подальша переробка близько 40% пластику та повна переробка органічних відходів.
Зараз триває процес оформлення передпроектної документації. Загалом підписаний Меморандум передбачає підтримку інвестиційного проекту, але наразі не фіксує жодних договорів та зобов’язань області перед інвестором.


Прес-служба Закарпатської ОДА

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.