ВИНОГРАДІВЩИНА НА ЯРМАРКУ «ТУР’ЄВРОЦЕНТР – ЗАКАРПАТТЯ-2015»

Протягом двох днів в Ужгороді проходила традиційна чотирнадцята Міжнародна виставка-ярмарок «Тур’євроцентр – Закарпаття-2015», на якій свій туристичний потенціал представляли всі райони нашого мальовничого краю, а також 7 областей України (Київська, Волинська, Рівненська, Тернопільська, Херсонська…) та наші сусідні країни-побратими. Не була осторонь і Виноградівська райдержадміністрація.
Цьогоріч до виставки-ярмарку ми підійшли дуже комплексно і намагалися залучити якомога більше учасників, аби представити широкому загалу не лише наші туристичні об’єкти, а й ознайомити з рекреацією, етнографією району, народними промислами тощо. Багатопрофільний санаторій-профілакторій «Теплиця» окремо ознайомлював потенційних відпочивальників із спектром власних послуг. Представляли ми і готельний комплекс «Чорна гора», ресторани «Ташкент» і «Таш-далі», готель «Імперіал» та ряд інших. Черна представляла сільський туризм та етнографію своєї глибинки, де гості мали змогу помилуватися ткацтвом та поласувати смачною начанкою. А от вино та виноград куштували знаного в районі винороба Михайла Поличка. Фермерське господарство «Пан Еко» Павла Тізеша також надало для презентації свою продукцію. Народні промисли минувшини та сьогодення представляли майстрині ГО «Виноградівські пацьорки». Так, зокрема, голова громадської організації  Ірина Іжганайтіс демонструвала чудові вироби з шовкових стрічок, виготовлені за технікою канзаші, Ольга Гал – сувенірні вироби з глини, а Любов Штефан радувала око художніми виробами, виконаними у техніці декупаж. Ряд майстринь представили вишивки та виготовлену власноруч біжутерію. У виставці також взяли участь студенти туристичного відділення Виноградівського державного коледжу МДУ, дзвінкоспівом порадував самодіяльний народний жіночий вокальний ансамбль Виноградівської школи мистецтв ім. Бели Бартока.
Основною нашою метою було представлення всіх принад району в цілому: фестивалі Виноградівщини, музеї, історико-культурна та сакральна спадщина, народні промисли, виноградарство-виноробство. У нас є туристична мапа Виноградівського району на українській та угорській мовах, а цьогоріч ми видали її ще й англійською, тож можливості інформування іноземних туристів стали значно ширшими. Також ми роздавали флаєри з трьома екскурсійними маршрутами: Волоський край, Затисянщина та історичний центр міста Виноградів. Нашою новинкою став і оригінальний словничок туриста – «Книжечка файних слів». Я була автором ідеї, ілюструвала його Валентина Костьо, а редагувала та доповнювала Світлана Кедик. Часто вживані слова виноградівської говірки з транскрипцією ми переклали українською, угорською та англійською мовами. Виданий цей словник задля того, аби стати ближчими та зрозумілішими для туристів.
Цьогоріч жителі срібної землі найбільше цікавилися короткотривалим відпочинком на вихідні. Люди підходили до представників кожного району і запитували, як у них можна змістовно, повчально та цікаво провести дозвілля. Ми також готові прийняти на Виноградівщині закарпатських туристів і, окрім вже добре відомих маршрутів, плануємо розвивати для них нові – так званий шлях Пинті та туризм лісовими стежками до печер на Чорній Горі та Фрасині.
Цікавими та надзвичайно повчальними для мене були науково-практичний семінар «Туризм в Українських Карпатах» та тренінг для фахівців туризму Закарпатської області «Управління та розвиток регіональної туристичної інфраструктури», які проводились в рамках виставки.
Валентина ГОРНЕЦЬКІ,
завідувач сектору туризму та транскордонного співробітництва райдержадміністрації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.