ВИНОГРАДІВСЬКУ МОЛОДЬ «ІНФІКОВАНО» ВІРУСОМ

Того дня Виноградів було інфіковано новим штамом вірусу. З-поміж інших його симптомів «інфіковану» молодь вражала небувала спрага до книжкових новинок.  Зважаючи на те, що імунітету до «Книжкового вірусу» в більшості  виноградівської інтелігенції не виробилося, організатори заходу запросили до міської бібліотеки-філії всіх «інфікованих».
– Ми вирішили долучилася до Всеукраїнської акції «Українська молодь читає», організатором якої є Державна бібліотека для юнацтва, – розповідала завідувачка цієї книгозбірні Галина Шапко. –   Цим заходом хочеться показати, що виноградівська молодь любить читати, шанує друковане слово. А метою нашої акції є привернути увагу громадськості до книги, зацікавити читанням. Адже не секрет, що є діти та молоді люди, які віддають перевагу комп’ютерам та Інтернету, який нині заполонив усе.
В рамках акції цього дня було організовано екскурсію «Вірус читання» для старшокласників міських загальноосвітніх шкіл до міської бібліотеки-філії. «Інфікувалися» ним не тільки читачі книгозбірні – були й такі, які прийшли туди вперше. Хтось дізнався про проведення заходу через соціальні мережі, інші почули про нього від знайомих та друзів. Інформація поширювалася містом. Відтак, аби розповсюдити «Книжковий вірус», для молоді було презентовано однойменну книжкову виставку.  На її чільному місці – книги-ювіляри, далі на полиці – яких тільки «вірусів» не було: і мудрості, і Нобелівських лауреатів, і медіа,  і пригод, і український «best» сучасних авторів, і навіть наш рідний, закарпатський. Ну, як тут можна не «інфікуватися»! А далі для молоді  було проведено презентацію бук-трейлера на книгу О. Гавроша «Чорне вино любові».
Зі своїми улюбленими книжками завітали на акцію десятикласниці Тімея Буркало (ЗОШ №4) та Богдана Буркало (ЗОШ №2). «Це надзвичайно захоплюючі, цікаві книги», – розповідали дівчата. І, звісно ж, говорили про проблему сьогодення – молодь мало читає. «А книги – джерело знань, вони – наш дороговказ», – підсумувала Богдана. «Читання – це поштовх у духовному розвитку людини, воно впливає на моральні орієнтири читача, розвиває логічне мислення, розширює кругозір, – вела мову Тімея. – Я дуже люблю читати. А ось Інтернет та телебачення, яким віддають перевагу мої ровесники, забирають дуже багато часу».
Та найочікуванішою кульмінацієї акції став флешмоб «Book love story» («Зізнайся книзі у коханні»).  На людному місці, неподалік картинної галереї «Імпасто» раптово пролунала музика. То викладач Виноградівської ДШМ ім. Б. Бартока Ярослав Боднарук подав сигнал. І ось звідусіль зійшлися молоді люди, розкрили книги і  стоп-кадр – завмерли. Потім усі разом тричі вигукнули гасло: «Ми любимо читати!». На завершення флешмобу в небесну блакить піднялося серце з повітряних кульок – то виноградівська молодь поділилася любов’ю до  книги з іншими. Адже книжковий вірус – єдиний вірус, який приносить користь.


Ганна КОБАЛЬ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.