Жінки-підприємці Закарпаття – рушійна сила економіки краю

Такою була тема засідання, що відбулося минулої п’ятниці у конференцзалі Угорської національної промислової палати у м. Берегові за участю спілки угорськомовних жінок-підприємців краю. Спілка була заснована у січні 2017 р., де на установчих зборах головою обрано підприємця, депутата Виноградівської  районної ради Юдіту Петеі, яка й вітала колег, що прибули з різних районів та міст області. У роботі засідання взяли участь аташе із зовнішньо-економічних питань Угорщини, представник Ужгородського генконсульства Беата Мюхл, керівник Угорської національної промислової палати Габор Кінч, а також представники різних галузей.
Голова спілки жінок-підприємців Юдіта Петеі у своєму вітальному слові охарактеризувала пройдений шлях, досягнення, наголошуючи, що підприємці Закарпаття, зокрема жінки ФОП намагаються розвивати власний бізнес, створюють робочі місця, переборюють труднощі. Це їм вдається завдяки завзятості, витривалості та старанності. На їх плечі лягає подвійний, потрійний тягар. Спілка підтримує нові починання, надає інформаційну підтримку своїм членам. Керівник промислової палати Габор Кінч вів мову про функції та мету промислової палати. Виконуючи статутні зобов’язання проведено конференції, круглі столи, ярмарки, на яких є можливість учасникам поділитися досвідом, заключати угоди, презентувати свою продукцію та послуги.
Бухгалтер з м. Берегова Катерина Товт висвітлила важливі питання, від яких безпосередньо залежить успіх бізнесу. Вона вела мову про реєстрацію бізнесу, про важливість своєчасної здачі звітів та податкових накладних, про переваги спрощеної системи оподаткування тощо. На запитання підприємців давала конкретну відповідь. Нагадала роботодавцям, що з 1 січня 2018 року  мінімальна заробітна плата  становитиме 3723 грн., у зв’язку з чим збільшуються відрахування до Пенсійного фонду.
Юрист Габріелла Фаркаш-Кордонець висвітлила юридичні аспекти підприємництва. Про маркетинг та переваги онлайн-реклами вів мову спеціаліст з онлайн-маркетингу Флоріан Бабинцю. Навів практичні приклади про переваги реклами продукції та послуг на Фейсбуці. За його словами, на Закарпатті онлайн-реклама ще не є поширена, в цьому плані ще треба багато вчитися.
Цікавою була тема виступу викладача Закарпатського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, засновника ПП «Тендер центр» Гаврила Потокі, який накреслив шлях від складання  бізнес-плану до успішного підприємництва. Наголошував, що кожному підприємцю необхідно дуже продумати всі аспекти бізнес-плану, бо від цього у значній мірі  залежить успіх справи, прибутковість підприємства.
На завершення голова спілки Юдіта Петеі подякувала виступаючим за практичні поради, а колегам-підприємцям побажала успіху, удачі, надійних партнерів у новому 2018 році.
Маргарита СТАНКО