Загін територіальної оборони району провів єдиний стрілецький день

Минулого тижня на військовому полігоні в селі Крива в рамках проведення єдиного стрілецького дня відповідно до програми підготовки підрозділів територіальної оборони пройшли практичні навчання з організаційним ядром Виноградівського загону територіальної оборони. Інструктаж проводили військовий комісар Виноградівського  районного військового комісаріату Василь Зубатов, командир місцевого загону територіальної оборони Геннадій Морозов та військовослужбовці військової частини 4890, яка входить до складу 128-ої гірсько-піхотної бригади.
На полігоні було розгорнуто декілька навчальних місць, загалом близько сорока учасників загону територіальної оборони Виноградівщини пройшли того дня практичні навчання, відшліфовували навики зі стрільби з автомата АК-74, а також вивчали матеріальну частину вогневої зброї, представники інженерно-саперного батальйону розповідали про інженерні засоби, показували та розповідали про міни та їх види.
Коментар «Новинам Виноградівщини» надав присутній на навчаннях військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату, полковник Богдан ЧЕРЕМІСЬКИЙ:
– На території області діє система територіальної оборони, яку очолює голова обласної державної адміністрації. В кожному районі формується загін територіальної оборони і відповідно до плану, який складений на рік, і для того, аби ці підрозділи тримати в готовності до виконання завдань за призначенням, проводяться такі ось планові заходи по підготовці особового складу. Я вважаю, що захід організовано на належному рівні. Чому даю таку оцінку? Бо бачу, що особовий склад, який залучається до цього заходу, виявляє цікавість і вони мають можливість задати питання керівникам на всіх навчальних місцях і отримати відповіді, відшліфувати свої навики стрільби, а також побачити на власні очі все наявне озброєння. Очікуваний результат – це готовність підрозділу до виконання завдань за призначенням. Його основна задача – охорона та оборона важливих державних та військових об’єктів у разі відкритої збройної агресії або введення режиму воєнного стану. В разі загрози терористичних нападів чи здійснення диверсій ці об’єкти повинні надійно охоронятися, аби забезпечити життєдіяльність підприємств та установ, які розташовані на території області.
В практичних заняттях зі стрільби брав  участь і голова райдержадміністрації Михайло РУСАНЮК, він же – керівник комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, а також комісії з питань цивільного захисту. Відтак під звуки пострілів, які здійснювали учасники заходу, він поділився враженнями та прокоментував районному часопису:
– Так, безпосередньо в статусі учасника загону територіальної оборони я вперше беру участь у такому заході. Сьогодні відбувається єдиний стрілецький день для злагодження дій, під час якого учасники загону  територіальної оборони шліфують свою майстерність та вміння стрільби, збирання та розбирання автомата, підготовки до стрільби та практичне виконання стрільби. Я ж не вперше тримав зброю у руках. Але майстерність потрібно шліфувати, бо час наразі такий. Проте дай, Боже, аби відшліфована майстерність ніколи в житті, в реальності нам не знадобилася. До загону територіальної оборони входить дуже багато структур, в тому числі райвійськкомат як координаційний підрозділ, великим складом – Державне лісове господарство, представники громадських формувань та підприємств, а також військовозобов’язані, які з будь-яких причин не можуть призиватися до мобілізації. Так, обласний військовий комісар відзначив хорошу, належну організацію заходу і це приємно. Адже дається взнаки якраз те, за що ми боролися – щоб районний військовий комісаріат повернути до Виноградова. І всі ці злагоджені дії та належна підготовка до проведення єдиного стрілецького дня є результатом того, що між райдержадміністрацією та районним військкоматом налагоджено добру співпрацю.
Ганна КОБАЛЬ