За сприяння Угорщини оновлено дитяче відділення Виноградівської райлікарні


На початку тижня Виноградів відвідала угорська делегація на чолі з головою Національних зборів Угорщини Ласло Кевером. Високо посадовця супроводжували Надзвичайний та Повноважний Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень, президент Міжнародного фонду порятунку дітей, доктор Едві Петер, мер міста Мішкорльц та голова Асоціації міст обласного значення Акош Кріза.
Спікер Угорського парламенту, який також є засновником Міжнародного благодійного фонду порятунку дітей, особисто оглянув дитяче відділення Виноградівської районної лікарні, де спільними зусиллями Асоціації міст обласного значення Угорщини, Міжнародної служби порятунку дітей, Кабінету прем’єр-міністра Угорщини, Міністерства зовнішніх економічних зв’язків та закордонних справ у 2016-2017 роках повністю реконструйовано 2-й поверх на загальну суму понад 3,5 мільйони гривень (35 млн. форинтів).
Високих угорських гостей радо вітали заступник голови ОДА Віктор Мікулін, перший заступник голови обласної ради Йосип Борто, заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Єлизавета Біров, перший заступник голови Виноградівської РДА Наталія Костелеба-Веремчук, головний лікар Виноградівської райлікарні Надія Онисько, завідувач дитячого відділення Іван Більда, медичні працівники та пацієнти.
У дитячому відділенні на тридцять ліжок, де щороку отримують лікування понад тисячу пацієнтів з усього району, відремонтували санвузли, палати, харчоблок, приміщення для персоналу, закупили меблі, бойлери на теплу воду, постільну білизну. Тут створені комфортні умови і для маленьких пацієнтів, батьків та медичного персоналу, які повністю відповідають європейським стандартам. Присутні зауважили, що таке відділення є чи не найкращим у області. До слова, на час ремонту відділення продовжувало працювати і  лікарі приймали хворих. А неймовірного комфорту дитячому відділенню додали й настінні малюнки, які оформила городянка Любов Вашкеба.
– У першу чергу хочу подякувати всім, хто долучився до цієї благородної справи, зокрема, мерам та депутатам міст обласного значення Угорщини, Угорському уряду та Міністерству зовнішніх справ, волонтерам, котрі підтримують нашу організацію, а також підприємцям, які провели роботи і ми можемо відкрити оновлене дитяче відділення. Діти – це наше майбутнє. Піклуватися про здоров’я дітей – найблагородніша мета, яка об’єднує всіх. І для нас, беззаперечно, допомога хворим діточкам є дуже важливою. Сподіваюся, що перебування в такому сучасному відділенні допоможе видужувати пацієнтам, а медперсоналу додасть наснаги для роботи, – наголосив Ласло Кевер.
– Ми бачимо не тільки охайний стан дитячого відділення, прекрасні умови для медперсоналу, але й радісні очі мам та діточок, які знаходяться тут на лікуванні. Це означає, що наш проект можна вважати успішним, – зазначив угорський благодійник Кріза Акош.
У свою чергу перші особи краю подякували Угорщині за ту допомогу, яку Закарпаття отримує від сусідньої країни на розвиток різних сфер вже не одне десятиліття і висловили сподівання на подальшу плідну роботу.
– Від імені обласної ради, територіальної громади краю і зокрема Виноградівщини висловлюю вдячність колегам з Угорщини за допомогу і вітаю нас всіх із такою радісною подією – відкриттям оновленого дитячого відділення райлікарні. Бажаю медпрацівникам успішної роботи, а діткам скорішого одужання, – сказав Йосип Борто.  
– Охорона здоров’я Закарпаття дійсно потребує допомоги. І ми раді, що маємо хороших сусідів, які нам її надають. Оновлене відділення – результат тієї масштабної роботи, яку вони проводять. Велика подяка всім, хто долучився до неї, від імені облдержадміністрації, – зазначив заступник голови ОДА Віктор Мікулін.
Щиру подяку угорським меценатам за підтримку медицини краю висловили працівники районної лікарні. До слова, це не перша допомога, яку медична галузь нашої області отримує завдяки Міжнародному фонду порятунку дітей. Минулого року, в межах співпраці, всі пологові будинки краю отримали апарати для скринінгу слуху новонароджених дітей на загальну суму понад сто тисяч євро.
На завершення відбулася офіційна передача документів. А на маленьких пацієнтів чекав сюрприз – їх пригощали смачним солодким тортом.
Любов ТОКАЧ