Юлія Драгун презентувала чергову книжку «Щасливою бути – це доля»

Того дня у Виноградівській центральній бібліотеці яблуку ніде було впасти – інтелігенція міста, студентська та учнівська юнь зібралися на презентацію книги знаної у районі письменниці та поетеси з Вербівця Юлії Драгун «Щасливою бути – це доля». Видана вона у столиці видавничим підприємством «Український пріоритет» для 14-16-літніх юнаків та дівчат, які впізнають у повісті свої думки, настрої й переживання. Це – поетично-епічний твір з відповідними законами написання й сприйняття. До книги увійшли три твори: «Кохання з портрета», «Моя рятівниця» і повість аналогічна з назвою «Щасливою бути – це доля», в яких авторка чітко визначає поняття добра і зла, правди і неправди, вірного і помилкового життєвого шляху. Це – материнське повчання всім, тож книга буде цікавою не тільки для молоді, але і для дорослого читача, зокрема для батьків.
Найперше, як і годиться, ведучі Галина Шапко та Крістіна Буря познайомили гостей з винуватицею свята: вони зачитали її біографію, довжелезний список титулів, нагород та дипломів, а також книжки Юлії Юріївни, котрі вже побачили світ. Серед найцінніших – лауреат Міжнародної премії імені Миколи Сингаївського; медаль «За працю і звитягу» від Президента України; медаль «Знамення Пресвятої Богородиці» І ступеня.
Студенти Виноградівського державного коледжу МДУ Мукачівського державного університету зачитали вірші Юлії Драгун. Пісню «Мій краю, ти розквітнеш в благодаті» (слова Ю. Драгун, музика Г. Гордійчука) виконали учні Виноградівської дитячої школи мистецтв ім. Б. Бартока Анастасія Сакалош, Генріх Севке та Єлизавета Староста.
– Виноградівщина може пишатися такою самобутньою письменницею та чудовою людиною, як Юлія Юріївна, адже Ви прославляєте наш район не тільки на Закарпатті, а й на території всієї країни. Велике спасибі за Вашу творчість, життєву позицію та невичерпну енергію. Переконана, що молоді автори мають брати з Вас приклад, рівнятися на Вас. Дай, Бог Вам доброго здоров’я і довгих років життя. Дивлячись на Вас, черпаючи заряд позитиву та енергії, хочеться жити і творити. Всім відомо, що Ваш син Володимир є незмінним меценатом Вашої творчості і так ніжно підтримує маму. Велике йому спасибі за це, і за те, що, саме за Вашим прикладом Володимир Михайлович є незмінним меценатом різнопланових громадських заходів міста, – зазначила у вітальному слові Наталія Костелеба-Веремчук.
З насолодою глядачі споглядали інсценізацію повісті «Щасливою бути – це доля» у виконанні напрочуд талановитих юних аматорів сцени – студентів Виноградівського державного коледжу МДУ Лілії Кливець, Едуарда Декета, Варвари Стерлянікової, Христини Боклажук та Ріхарда Гейруша. Тут було все: любов з першого погляду і переживання за коханого, що баронить кордони на Сході країни.
Привітали Юлію Драгун з презентацією книги письменник та журналіст Василь Горват, громадська активістка, яка першою написала рецензію до книжки «Щасливою бути – це доля» Марія Конкіна, головний спеціаліст служби у справах дітей Виноградівської РДА Василь Січ, директор Виноградівської РЦБС Катерина Вашкеба, директор міського будинку культури Святослав Гал… Голова Закарпатського обласного науково-культурологічного товариства ім. О. Духновича Юрій Продан зазначив, що вірші Юлії Юріївни відіграють важливу роль у вихованні його онуків. Та особливим для Юлії Юріївни був букет червоних троянд від її опори та підтримки, головного мецената її творчості – сина Володимира.
На завершення свята, Юлія Драгун щиро подякувала всім за теплі відгуки про її творчість і зазначила, що її плідною творчістю рухає єдине бажання – сіяти добро, яке проростає у дитячих серцях віковічною мудрістю предків.
Наталія Кобаль