«Воскресни, писанко-2018!»

21 березня, незважаючи на холодний день та снігом вкритий пейзаж, у актовому залі районного управління освіти, молоді та спорту РДА, запанував весняно-барвистий та передсвятковий настрій – відбувся районний фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко-2018!». Всі його учасники були вдягнені у різноманітні та колоритні вишиванки, якими веселково милували зір.
Розпочали урочистості ведучі свята, затим, до вітального слова запросили методиста районного методичного кабінету Віру Столець, яка висловила сердечну вдячність учнівським колективам району та їхнім наставникам за чудові творчі роботи великоднього свята. Повідомила присутнім, що метою конкурсу є розвиток творчих здібностей дітей та молоді, залучення їх до вивчення звичаїв українського народу, а також виховання національно-патріотичних почуттів, гордості за свою країну, рідний край. Зокрема, зауважила, що тішиться талановитою молоддю Виноградівщини та їхніми вмілими руками, творчим натхненням, завдяки яким вдається з року в рік відновити пасхальні традиції рідного краю. Також вела мову про величезний об’єм роботи, вкладеної учнями у виготовлення писанок різної техніки виконання, а саме: традиційна писанка розтопленим воском, «Дряпанка», «Мальованка», «Зернівка», прикрашена бісером, виготовлена у техніці квілінг, виготовлена з глини.
Крім того, цього року добавилася ще одна номінація – «Великодній рушник», якому характерна художня вишивка, серветка-рушничок святкової тематики для великоднього кошика у різних техніках. У цій номінацій учні також продемонстрували себе непогано.
Перш ніж почалося підведення підсумків конкурсу юних майстрів-писанкарів, до вітального слова був запрошений виконуючий обов’язки начальника управління освіти, молоді та спорту РДА Віктор Жупанин. Він, зокрема, зауважив, що учнівські колективи конкурсу дали змогу поринути у прадавні народні традиції і відчувати напередодні свята Воскресіння неабиякий піднесений, святковий настрій, неймовірне тепло душі та наповнити серце найяскравішими почуттями. Побажав учасникам заходу подальших успіхів і наснаги у справі вивчення писанкарства. Відтак почалося підведення підсумків – учасники конкурсу були нагороджені грамотами.
Напідкінець фестивалю-конкурсу всі учасники мали можливість ознайомитись з виставковими композиціями та оцінити творчу працю своїх талановитих учнів.