Виноградівська мистецька школа ім. Б. Бартока відзначила 75-річчя

Кінець минулого тижня у нашому місті ознаменувався кількома мистецькими заходами, за якими ми дуже скучили. Та чи не найочікуванішим стало урочисте відзначення 75-річчя з дня заснування Виноградівської ДШМ ім. Б. Бартока, яке відбулося у затишній атмосфері в залі міського будинку культури. Як кажуть, із самого порога гостей та учасників святкування очікував приємний сюрприз – виставка робіт учнів образотворчого відділу у фойє.
Уже 33 роки незмінним директором цього чудового закладу є заслужений працівник культури Віктор Марушка, який пройшов шлях від учня музичної школи до музиканта-професіонала і прекрасного керівника. У закладі працюють відділи: фортепіанний, струнно-смичковий, народних та духових інструментів, музично-теоретичних дисциплін, хореографії, образотворчого, декоративно-прикладного, театрального мистецтва та студія «Центр естетичного виховання» для учнів шкіл, коледжу та дорослих. Заступником директора з навчально-виховної роботи є викладач-методист вищої категорії Наталія Сорводі, у тандемі з якою плідно працюють для того, щоби виховувати з обдарованих дітей справжні таланти та підняти на ще більш високий рівень здобутки рідної школи.

Як і годиться, на урочистості з нагоди ювілейної дати, а вданому випадку ще й якої, завітали численні гості – голова Берегівської РДА Ігор Вантюх, директор департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА Євген Тищук, заступник Виноградівського міського голови Василь Тесличко, головний консул консульства Угорщини в м. Берегові Сіладі Матяш, директор обласного організаційно-методичного центру Анна Дрогальчук, голова обкому профспілок працівників культури Наталія Товтин, начальник відділу культури та туризму міської ради Василь Югас, директори шкіл мистецтв Виноградівщини. А головними винуватцями святкувань стали викладачі та учні цього прекрасного навчального закладу, а також ветерани, колишні випускники та педагоги, яких доля долучила до найпрекраснішого з видів мистецтва – її величності Музики.
З першим вітальним словом до присутніх звернувся директор Виноградівської мистецької школи ім. Б. Бартока, заслужений працівник культури України Віктор Марушка, який коротко зупинився на історії закладу та активному творчому житті сьогодення. Під час промови керівника демонструвався цікавий відеоролик зі світлинами, які нагадали присутнім насичене музичне життя нашої знаної музичної школи.

– Створення на Виноградівщині державної музичної школи в перші роки возз’єднання Закарпаття з Україною стало видатною подією у культурному житті краю, – сказав Віктор Іванович. – Ось уже протягом 75-и років наша школа гідно виконує покладену на неї місію по вихованню юних талантів та культурного обслуговування населення, дала початкову професійну освіту понад трьом тисячам учнів, з числа яких виросли відомі композитори, музиканти, співаки та великий загін педагогів і аматорів музичного мистецтва. Понад чотириста випускників школи обрали своєю професією музику. Наразі в закладі навчається 416 учнів та працює 51 викладач, з яких 25 мають вищу спеціальну освіту, є викладачі-методисти, старшої, вищої, першої та другої категорій. Усі педагоги забезпечують учням глибокі знання, про що свідчать численні призові місця, здобутки на олімпіадах, оглядах та конкурсах. За досягнуті успіхи у 1986 році міністерство культури нагородило школу почесною грамотою. З 1991 року школі присвоєно ім’я видатного угорського композитора, піаніста, музикознавця і педагога Бели Бартока. До славного ювілею навчального закладу педагоги та учні підготували святкову концертну програму – своєрідний онлайн-звіт, черговий раз доводячи, що викладачі Виноградівської мистецької школи ім. Б. Бартока своєю висококваліфікованою працею засівають щедрі зерна її величності музики. Бажаю всім міцного здоров’я та благополуччя, щастя і добра. Колегам – мудрості, терпіння та толерантності до учнів, творчого натхнення та здійснення усіх творчих задумів. А учням – старання та неймовірної жаги для успішного подолання нелегкого шляху до музичного Олімпу, – наголосив він.
– 75 років тому була створена Виноградівська музична школа, яка з початку свого заснування і донині показує приклад у своєму розвитку, послідовності і чудових досягненнях іншим подібним закладам не лише краю, а й усієї країни. Виноградівська мистецька школа з гордістю несе присвоєне їй ім’я великого угорського композитора Бели Бартока, а її колишні та нинішні вихованці вже протягом багатьох років своїми талантами прославляють рідний заклад і наше місто. Відомі всім імена Етели Чуприк, Петра Матія, Світлани Глеба, Михайла Вігули та нинішнього директора Віктора Марушки, які свого часу успішно закінчили музичну школу, а наразі стали її особливою візитівкою. Неодноразово учні школи брали участь у різноманітних музичних конкурсах області, а також всеукраїнських та міжнародних, і завжди поверталися з високими нагородами. В цьому чимала заслуга викладачів цього чудового закладу, котрі з любов’ю і натхненням передають свої вміння і таланти учням. Я щиро вітаю Виноградівську мистецьку школу з ювілеєм і бажаю подальших успіхів, процвітання, талановитих учнів та відкриття нових зірок музики. Колективу бажаю великого натхнення, сил та наснаги для нових творчих досягнень, – наголосив голова РДА Ігор Вантюх.
За дорученням голови Закарпатської ОДА Анатолія Полоскова вручив почесну грамоту директору школи Віктору Марушці, а також подяки та грамоти райдержадміністрації викладачам школи.
– Дійсно, як сказав Б. Брехт, мистецтво вимагає знань. Бо на світ народжується людина, Бог дарує їй талант і саме ви, педагогічні працівники, його розвиваєте, даєте знання, які перетворюють дитину у творчу особистість, а в майбутньому і відомого митця. 75 років Виноградівській школі мистецтв – це величезний досвід, це завжди юність, бо ви навчаєте дітей. Висловлюю подяку педагогам за їхню працю, за відданість справі і знання, які передаєте наступному поколінню. Бажаю натхнення, наснаги і любові, бо все, що робиться з любов’ю приречене на успіх – сказав, вітаючи винуватців свята, директор департаменту культури, національностей та релігій ОДА Євген Тищук. – Прийміть щирі привітання від голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова, а також відзнаку – грамоту колективу ДШМ ім. Б. Бартока за вагомі досягнення у галузі культури і мистецтва, високу професійну майстерність та з нагоди 75-річчя з дня заснування.
Привітав присутніх заступник міського голови Василь Тесличко: «Колектив Виноградівської музичної школи – це справжні професіонали своєї справи. Ви використовуєте у роботі новітні методики викладання, ретельно підбираєте індивідуальний підхід до кожної дитини. Приємно відзначити, що учні школи в числі переможців і лауреатів різних конкурсів та фестивалів, а також постійні учасники культурно-масових заходів. Головна оцінка вашої роботи – не тільки професійні успіхи, але й щира вдячність учнів, батьків, усіх тут присутніх, яку ми вам і висловлюємо».
За дорученням міського голови він вручив грамоти за сумлінну працю, високий професіоналізм, досягнуті успіхи в навчально-виховній роботі та з нагоди відзначення 75-ти річчя ДШМ імені Б. Бартока ряду працівників школи.
Протягом усього дійства на адресу присутніх лунали щирі і теплі привітання, вручали подарунки та численні відзнаки різних рівнів.
Чудово прикрасила урочистий захід святкова концертна програма, яку підготували викладачі зі своїми учнями. Неймовірними виступами порадували вихованці викладача Джаніти Олашин із фольклорною композицією «На Івана, на Купала», фортепіанний ансамбль Здени і Злати Тесличко, віртуозне виконання Дмитра Ларіна (викладач Віктор Марушка), дзвінкоспів вокального ансамблю учнів старших класів (керівник Світлана Гнетило), майстерна гра Андрія Козьми (викл. Оксана Юртин), Вікторії Горнецькі (викл. Здена Тесличко), ансамблю скрипалів (керівник Маргарита Телек), Камілли Купар (викл. Вікторія Чепак).

Любов ТОКАЧ