Виноградів – літературна столиця краю

Цими днями у нашому мальовничому місті пройшов ювілейний V-й літературно-мистецький фестиваль «Карпатський пегас». Культурно-мистецький захід, покликаний об’єднати зусилля творчих осередків та сприяти піднесенню рівня і популяризації кращих зразків сучасного літературного та поетичного видів колективного і авторського мистецтва діячів не тільки міста Виноградів, а й запрошених учасників з інших міст України та з-за кордону, а також презентувати їх творчість шанувальникам шляхом публічного виконання та висвітлення у засобах масової інформації та електронних ресурсах.
Фестиваль проводиться щорічно на базі будинку культури міста Виноградів. Його натхненником і організатором є директор закладу Святослав Гал.
Цьогорічний фест, як і попередні, був насиченим і неймовірно цікавим. До нашого міста завітали професійні та відомі критики, майстри пера та поетичного слова, гості не лише з різних куточків із України, а й Польщі, Чехії…
Протягом трьох днів відбувалися творчі зустрічі, презентації нових збірок, серед яких літературні доробки виноградівських авторів, зокрема, 5-й випуск альманаху дитячої творчості «Дарунок дитячих сердець», а також «Виноградів літературний», «Альманах днишньої русинської літератури» та збірки творів «Креденц сміху».
Учасники «Карпатського пегасу» взяли участь у патріотичній акції «Територія української Незалежності» та літературному вечорі в багато профільному санаторії «Теплиця».
Цьогорічне літературне свято у Виноградові не тільки стало приводом для спілкування творчих особистостей, а й відкрило нові імена молодих поетів та письменників, які подивували своїми творами всіх поціновувачів українського слова…
Вл. інф.
Фото Івана Буркала