У Боржавському перепоховали народного владику Івана Маргітича

4 лютого у селі Боржавське у храмі Покрови Пресвятої Богородиці відбулося перезахоронення останків «народного єпископа» Івана Маргітича. Це був справді величний празник для всієї громади сільської глибинки, адже владика народився і жив у цьому селі. Саме йому односельці завдячують величним собором, який впродовж життя о. Івана слугував осередком єдності між греко-католиками Мукачівської єпархії та Української греко-католицької церкви.
День перепоховання обрали не випадково, адже єпископ Іван Маргітич народився 4 лютого. У службі Божій та обряді перепоховання останків єпископа-помічника Мукачівського Івана Маргітича взяли участь Глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук, єпарх Мукачівський Мілан Шашік разом з єпископами МГКЄ і УГКЦ та численними священиками і ченцями. Не оминули цю знаменну історичну подію і перші керівники району – голова Виноградівської райдержадміністрації Михайло Русанюк та його перший заступник, депутат Закарпатської обласної ради Наталія Костелеба-Веремчук, голова Виноградівської райради Віталій Любка та його заступник Адальберт Сверенко, а також депутат Верховної ради України Іван Балога, депутати обласної, районної та місцевих рад.
– Ми сьогодні так соборно прибули до вашого села, до цього святого храму, щоби вшанувати великого пастиря Христової церкви, який був досконалим образом єдиного пастиря – Христа. Єпископ, який жив з цим народом, страждав з цим народом, на своєму тілі ніс його рани… Тому цей народ назвав о. Івана народним єпископом. Для всіх тут присутніх владик постать владики Івана Маргітича є еталоном для наслідування. Так би хотілося, щоб і нас поминала така велика сила народу і священнослужителів після нашої смерті. Сьогодні ми зібралися тут, аби молитовно подякувати Богу за те, що подарував своїй церкві такого пастиря. Сьогодні є день прослави вірного слуги – Христового єпископа владики Івана. Ми сьогодні молимося за упокій його душі, та в глибині серця я відчуваю, що повинні його просити, аби він за нас молився, адже від земного престолу він представ перед престолом небесним. Ми сьогодні маніфестуємо ту єдність Української греко-католицької церкви, про яку завжди так промовисто наголошував владика Іван у часи підпілля. Ми єднаємось із нашим Господом Ісусом Христом та із нашими братами і сестрами одної церкви і одної віри в Україні, – сказав у своїй промові Блаженніший Святослав.
Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік щиро подякував всім спонсорам, благодійникам, котрі долучилися до облаштування місця перепоховання владики Івана Маргітича і зазначив, що вже розпочато процес беатифікації народного владики, та це довгий і не простий шлях.
За словами племінника владики – депутата Виноградівської районної ради Івана Костака, о. Іван був похований у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, яку збудували з його ініціативи і його стараннями. Досі його тіло покоїлося у підземних приміщеннях храму, але там виникла проблема з підтопленням. Тож після ремонту в храмі під святилищем облаштували спеціальний саркофаг з мармуру, в якому наразі і знайшов свій останній спочинок прах єпископа. Тепер до нього буде зручний доступ для вірників.
Перепоховавши єпископа Івана Маргітича, численне священство розійшлося. Відтак двері підвального приміщення храму відкрили для всіх бажаючих. Перші керівники району у знак шани та світлої пам’яті про цю визначну історичну особистість, піднесли до місця його спочину корзину квітів. До народного владики ще довго йшли люди, котрі пам’ятають його мудрі настанови і шанують за подвижницьке, жертовне життя…
Наталія Кобаль