Той дотик вічності з дитячих літ

Чверть століття займається літературною творчістю. У ній відголос героїзму молодих, їхня звитяга, описані військові будні, як надійних захисників на українському Сході. У його віршах переплітається відчутня синівська біль від подій у Донецькому аеропорту, шматка землі злітних смуг, окресленого історією місця української легенди, рясно политої людською кров’ю, оплаченої обірваними життями «кіборгів», які у нашій пам’яті назавжди залишаться незборимими захисниками своєї Батьківщини. Червоною ниткою тягнеться історія гуцульського повстання, його чутлива і всепоглинаюча інтимна лірика. Його літературний доробок міг би скласти біля 20 збірок, але у світ вийшли сім. Презентувався в багатьох містах України: Тернополі, Миргороді на Полтавщині, на книжковому форумі -2015 у Львові, Ужгороді, Рахові, де читачі вперше обговорили його шосту збірку «Відчути місто стопою». Знайомий з Олександром Гавришем, якого вважає хрещеним батьком у літературі. Його творчість захопила і лікаря-хірурга з Ужгорода, відомого краєзнавця і письменника Юрія Фатулу. Про що зараз пише цей обдарований 40-річний літератор. У творах наголос робить на любов та релігію, філософське осмислення змісту людського життя, порядність і гідність. Ось ці ключові теми його поезії, яка окрилює композиторку Любов Лукіну, що успішно поклала на музику кілька його віршів.
Трохи про автора. Народився 11 січня 1979 року в селищі Ясіня. З легкої батьківської руки, підтримки брата Віталія та сестри Наталії став військовим. В Житомирському військовому інституті ім. С. Корольова здобув спеціальність «Радіоелектронні комплекси, системи на засоби озброєння та військової техніки» (2001 р) та Київському Національному лінгвістичному університеті отримав диплом « Філолог, вчитель англійської мови та зарубіжної літератури» (2002 рік). З 2006 року на військовій службі в Національній академії сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного. Написав і видав понад 100 наукових і навчальних праць, деякі з них у співавторстві з колегами. Офіцер Збройних Сил України, підполковник, кандидат технічних наук (2005 р).
Наш земляк Володимир Тимчук – автор поетичних збірок «Весняні коловороти» про вир молодих почуттів, розбрунькованих у царстві щирого кохання); поеми «Гуцульське повстанє», присвячене подіям становлення Гуцульської республіки, яка існувала з листопада 1918 по червень 1919 року і стала унікальною спробою державотворення народом у Ясінянській долині та прилеглих до неї мальовничих околицях; збірки новел «Словодієм» героями якого у хвилини найкритичніших випробувань ставали потужні вибухові, пломеніючі відчуття «Жити!»; збірка «Донецький аеропорт», яка стала героїчним літописом невмирущих подій, пов’язаних зі стійкістю кіборгів, які перемогли смерть і вистояли; збірок поезій і перекладів «Бахчисарай – 2021» про спільну долю двох народів, батьківщиною яких є Україна, а спорідненість і любов яких не розділять ніякі ворожі сили. Публікувався в часописах «Дзвін», альманахах «Склянка часу» / «Zeitglas», «Мистецькі грані», «Всесвіт», «Світанок», «Кур’єр Крив басу», «Палисадник»…
Автор добре володіє англійською, білоруською, італійською, кримськотатарською, литовською, російською, угорською, французькою, українською мовами. Успішно перекладає твори авторів цих країн. Володимир Тимчук – вікіпедист. Активний громадський діяч. Лауреат премії ім. Б. Хмельницького за збірку віршів «Вогнити, Вижити! Перемогти!» та співпереможець конкурсу прози про українську повстанську армію за написані новели «Бандерівка» та «Зізнання» від літературної агенції «Discursus». Підполковник Володимир Тимчук був продюсером мистецьких акцій «Гуцульська республіка – перлина у соборній Україні», форуму українських справ «Патріотизм – основа Національної безпеки», який п’ять років тому пройшов у Національному військово-історичному музеї України, видавничих проектів – П. Черник «Несвоєчасна лірика епохи» та А. Молдавчук «Роздуми з краю преподобного Олексія Карпатського у молитовних проханнях». Він став упорядником збірки матеріалів «Спілчанські світлини та документи побратимів: Львівській обласній організації Спілки офіцерів України -20 років», збірки матеріалів науково-практичної конференції «Ясіня – столиця Гуцульської республіки» та каталогу «Від Струка до ЮНЕСКО: храм Вознесіння Христового в Ясінні (спільно написаний з В. Слободяном). І ось у видавництві «Простір-М», 11 вересня цього року підписано до друку його нове літературно-художнє видання «Ангельським чином». Виходить у серії «Музи мандрівної пісня». Охоплює 72 сторінки. Стануть вони мистецькою акцією пошани Небесної сотні, історичних цінностей нашої духовності, глибини і змісту сакрального мистецтва, дерев’яної скульптури Іоанна Георгія Пінзеля, рідкісних світлин, знятих автором в українських православних храмах нашої держави. Вилучені за книгу кошти підуть на зцілення іконописниці та волонтерки Тетяни Думан – Скоп із Дрогобича.
Марія КОНКІНА,
керівник районного відділення ГО МАЛІЖ