Святому Миколаю відкривали душу не тільки діти, а й навіть дорослі

Новорічно-різдвяні свята – це завжди миттєвості чарівних і дивовижних сюрпризів. На них очікують як зовсім маленькі мешканці нашого міста та району, так і їхні батьки. Про те, чим порадували у ці святкові дні жителів та гостей Виноградова, про що просили Святого Миколая, нам розповів директор міського будинку культури, людина, котра безпосередньо буває у гущі цих насичених святкових подій, адже постійно перевтілюється у різних казкових героїв, а ще є головним Миколаєм та Дідусем Морозком нашого міста – Святослав ГАЛ.
Як зазначив Святослав Михайлович, у ці новорічно-різдвяні дні на головній площі міста створено справді чудову і по-особливому святкову атмосферу – працює новорічно-різдвяний ярмарок з резиденцією добрих справ, де всіх гостей вітали добрий і щедрий Святий Миколай, який роздавав малечі подарунки, на католицьке різдво – Ийзушко та Санта Клаус, а на Новий рік Дідусь Морозко зі своєю внучкою Снігуронькою та казкові Ельфи. Адже всім відомо, що в нашому місті мешкають жителі різних конфесій та віросповідань, тому й свята у нас цікаві та насичені.
– Центральним атрибутом веселих святкових дійств є гарно прибрана новорічна зелена красуня, обрамлена в неймовірно-казкове і феєричне світло яскравих різнокольорових вогнів. Хочу наголосити, що жодна ялинка в лісі не постраждала, адже цю красуню місто, як завжди, отримало в дарунок від добродіїв. Дійсно, святкове новорічне містечко стало дуже популярним, його відвідала величезна кількість малечі та дорослих мешканців міста, а також жителів населених пунктів району та багато приїжджих гостей. Щодня у пообідній час тут завжди було гамірно від охочих поспілкуватися із Святим Миколаєм та Дідусем Морозком. Батьки приводили зовсім маленьких дітей від одного року, дошкільнят, а також старших. До резиденції приходили цілими сім’ями, а ще молоді подружні пари та, навіть, люди поважного віку, – каже мій співрозмовник.
Біля святково оформленої фото-зони кожен зміг зробити новорічні світлини на згадку. Тут також завжди вишикувалися цілі черги охочих сфотографуватися з казковими героями.
Діти традиційно прохали від Святого Миколая не тільки солодощів, а й ще хотіли домашнього улюбленця і, звичайно, за це обіцяли бути в прийдешньому році дуже чемними. А ще відверто відповідали на запитання, декламували віршики, співали пісень і колядок, виконували танці.
Хвилюючою особливістю, як на мене, стало те, що до новорічної резиденції навідувалися маленькі мешканці, які зовсім не просили подарунків і цукерок, а самі пригощали старенького та приносили Миколаю власноруч виготовлені презенти – малюнки і дуже гарно оформлені листівки з щирими побажаннями.
Загалом у ці новорічно-різдвяні свята відбулося багато різноманітних і насичених заходів для різної категорії населення нашого міста та його гостей. Зокрема, у будинку культури пройшли звітні концерти сучасної розважально-пізнавальної студії мистецтв «New Art» та хореографічного відділу ДШМ ім. Б. Бартока. Гарна новорічна казкова програма відбулася для малечі міста на дитячому майданчику «Час іде», що у мікрорайоні під відомою у народі назвою «Поле чудес».
Чудовим виступом біля новорічної ялинки 30 грудня порадував усіх колектив духового оркестру міського будинку культури. Також цього дня відбулася прем’єра вистави «Новорічний переполох», яка зібрала чималу кількість глядачів. До слова, хто не зміг бути присутнім, може переглянути її в Інтернеті на ютубі. Неймовірно цікавим став започаткований нами у Виноградові колядницький флеш-моб біля міського фонтану, який підтримали учасники хорового колективу працівників культури та любителів хорового співу міського будинку культури, самодіяльного народного хору ветеранів, а також колективу викладачів ДШМ ім. Б. Бартока. Наразі цей ролик уже зібрав в інтернет-мережі понад десятки тисяч переглядів та лайків на фейсбуці.
А 8 січня біля головної ялинки міста з цікавою різдвяною програмою виступив для всіх хоровий колектив працівників культури та любителів хорового співу міського будинку культури. Також відбулися традиційні вертепні дійства, під час яких виконувалися відомі всім колядки минувшини та сучасні новорічно-різдвяні композиції.
Адже у цей дивовижний новорічно-різдвяний час головне не лише отримувати подарунки та гостинці, а приходити один до одного й за щирим спілкуванням, душевним теплом, радісним відчуттям духу Різдва та очікуванням від новонародженого Ісуса у році, що настав, миру, щастя і добра для всіх, – підсумував Святослав Михайлович.
Любов ТОКАЧ