Робітнича професія – крок до успіху

Минулого тижня на базі Виноградівського Вищого професійного училища №34 спільно з представниками Виноградівського районного центру зайнятості було проведено профорієнтаційний вернісаж професій для випускників шкіл району. Мета заходу – пропаганда робітничих професій, впровадження нових форм профорієнтаційної роботи та сприяння свідомому вибору професій серед учнівської молоді.
На цей раз до навчального закладу завітали учні 9-х класів Новосільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та одинадцятикласники з Вилка.
Заступник директора з виховної роботи училища Світлана Міндак коротко познайомила присутніх із цікавою та насиченою історією ВПУ №34, а також професіями, за якими здійснюється навчання, та з умовами вступу до навчального закладу, наголошуючи, що диплом випускника ВПУ №34 визнають за кордоном.
Директор Виноградівського районного центру зайнятості Ярослав Кормош надав інформацію про стан ринку праці на Виноградівщині, ознайомив з послугами, які надає служба зайнятості, надав інформацію про онлайн-платформу з професійної орієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості України, а також запросив усіх бажаючих до Виноградівського РЦЗ для того, щоби пройти профдіагностичне тестування для визначення їх професійних інтересів та схильностей.
Продовжився вернісаж професій цікавою екскурсією. Школярі познайомилися із здобутками училища, а ще побачили цікаву виставку великодніх писанок, які учні виготовляють на заняттях у гуртках художньо-естетичного напрямку. Побували юні відвідувачі й у навчальних кабінетах та майстернях, де здобувають свій фах майбутні електрики, слюсарі, трактористи, оператори з обробки інформації та програмного забезпечення, будівельники. Зокрема, учні групи «Будівельники-21» провели майстер-клас з укладання плитки. Під керівництвом майстра виробничого навчання свою першу спробу з укладання плитки робили школярі Сергій Мацола та Адальберт Вереш.
Всі учасники заходу отримали величезне задоволення від відвідин училища. Деякі учні навіть виявили бажання йти вчитися у ВПУ №34, адже вже остаточно визначилися із вибором майбутньої професії.
Любов ТОКАЧ