Поштовики сподіваються на позитивні зміни

Завтра своє професійне свято відзначають поштовики. З липня минулого року колектив центрального відділення поштового зв’язку м. Виноградова очолює Марія Василівна ЛОМПА, яка розповіла «Новинам Виноградівщини» про робочі будні очолюваного нею колективу:

– На пошті я працюю з 2004 року – спершу оператором, згодом інструктором, і ось уже більше року на посаді начальника ЦВПЗ-1 м.Виноградова. У нашому колективі 6 операторів та 10 листонош, які працюють по місту. Серед жіноцтва усього двоє чоловіків. Працюється в нашому колективі добре, він хороший, дружний і злагоджений. Поряд із досвідченими працівниками трудяться й молоді, які завжди можуть розраховувати на підтримку, пораду і допомогу.
Труднощі в роботі поштовиків, як і повсюдно, звичайно, є. Але найбільшу проблему створює нестача кадрів – людей, які б мали бажання працювати на пошті. По мірі можливостей виходимо з цієї проблемної ситуації – наші листоноші обслуговують спочатку свою дільницю, а потім – вулиці іншої. Через це кореспонденція іноді надходить до людей несвоєчасно, а дещо пізніше. Наразі нам бракує двох листонош (одну потребуємо для дільниці, другу – для підміни). Тож продовжуємо шукати працівників на ці вакансії. На одну з виноградівських дільниць уже працевлаштовано листоношу. Звертаємося по допомогу й до Виноградівського центру зайнятості, спілкуючись із людьми, пропонуємо їм роботу, розвісили оголошення, але всі наші зусилля поки що марні. І хоч, бувало, що деякі погоджувалися, проте, попрацювавши день-два, відмовляються. Не кожному подобається така робота, коли стільки треба ходити. І хоч деякі листоноші їздять по місту велосипедами, але є й такі, які обходять свою дільницю пішки.
З вересня стартувала передплатна кампанія на 2017 рік. У цю роботу вже включилися й наші листоноші. Адже передплата – це не одноразова кампанія, а щоденна копітка праця.
А поряд із традиційними послугами надаємо й альтернативні: «Електронний квиток», «Електронне повідомлення», «Ліки поштою», «Страхування», «Власна марка», «Адміністративні послуги», «Доставка рахунків», «Кур’єрська доставка» та інші. Останнім часом впроваджено нову – «Прискорена пошта», яка вже користується попитом. Іще через «Укрпошту» можна замовити побутову техніку від фірми «Ельдородо», причому, отримавши товар, клієнт не сплачує за доставку, а тільки вказану в каталозі вартість товару.
Що стосується передплати, то вартість поштових послуг зазнала незначного здорожчання – на рік зросла на 10 копійок, а ось на 3 та 6 місяців залишилася незмінною. Проте, на жаль, підвищилася передплатна ціна періодичних видань. Шкода, але не всі люди нині спроможні передплачувати періодику. Адже продукти, ліки та комунальні послуги «з’їдають» пенсії та зарплати. Проте ми, поштовики, віримо в те, що на Виноградівщині є люди, які не уявляють свого життя без газет і журналів, які люблять і хочуть читати періодику.
Користується попитом  і продукція, яку реалізуємо через поштові відділення та листонош. Адже якщо в місті ці товари можна придбати на ринках чи в розгалуженій мережі магазинів, то в сільській місцевості у пенсіонерів надія – лише на пошту. Отримавши пенсію, можуть заодно й придбати продукти та інші речі першої необхідності.
Що ж, а ми, поштовики, сподіваємося на краще, надіємося на позитивні зміни, тим більше, що протягом поточного року наша середня заробітна плата зросла на 20%. Я ж, пропрацювавши на пошті 12 років, можу з впевненістю сказати, що у виборі своєї професії не помилилася і не розчарувалася. Свій фах обрала свідомо – за прикладом матері, яка трудилася поштовиком 26 років. Робота на пошті мені подобається, працювати з людьми і свіжою періодикою – що може бути краще? А, користуючись нагодою, я щиро вітаю всіх поштовиків Виноградівщини і бажаю їм міцного здоров’я, щастя, добра, терпіння і взаємопідтримки та мирного неба.
Ганна КОБАЛЬ