Образотворчому відділу ДШМ ім. Б. БАРТОКА — 20 років

Того дня у виставковій залі «Імпасто» яблуку ніде було впасти. У дружньому родинному колі святкували 20-річчя образотворчого відділу Виноградівської ДШМ ім. Б. Бартока. Під милозвучну мелодію гри на арфі у виконанні Здени Тесличко, всіх присутніх привітала ведуча Наталія Вейконь. Відтак, слово надали засновнику та ідейному натхненнику «іменинника», викладачу образотворчого мистецтва ДШМ, головному архітектору Виноградівщини Маргариті Тегзе, яка розповіла, як все починалося. Протягом двох десятиліть любов до прекрасного, до відчуття кольору хлопчикам та дівчаткам прививали викладачі Ірина Товт, Ольга Гал, Анжела Приміч, Ольга Тіводор, Вікторія Тайпс, Маргарита Тегзе, Діана Добош-Брода та Маріанна Гаврило. Останні дві і зараз навчають діток. У своїх промовах молоді викладачки зазначили, що малюючи, вони, наче переносяться у інший вимір, наповнений яскравими фарбами. Діана Добош-Брода та Маріанна Гаврило згадали поіменно чи не всіх своїх надзвичайно талановитих учнів і подякували батькам, котрі чують бажання своїх дітей і підтримують їх, приводячи у школу мистецтв.
Виноградівська ДШМ багата талановитими учнями. Так, учень школи Всеволод Ліспух привітав всіх зі святом грою на гітарі, а юні танцюристки закружляли у танку. Випускниця першого образотворчого відділу Єсенія Орлянська, яка наразі працює візажистом, поділилася приємними спогадами цікавих уроків Маргарити Тегзе.
– Торік наша школа святкувала свій 70-річний ювілей. І це дуже приємно, що протягом 20 років її урізноманітнює образотворчий відділ. Дивлячись на представлені тут малюнки учнів та викладачів, їх витонченість вражає. Це – вищий пілотаж. Приємно радує, що за 20 років близько 500 учнів вивчали у нас зображальне мистецтво. Музика – вона швидкоплинна, а малюнки, картини – на все життя. У кожну окрему роботу професійний художник чи аматор пензля вкладає часточку своєї душі. Відрадно, що кожного року наші учні займають призові місця у престижних обласних конкурсах «Легенди Карпат», «Шевченківський конкурс» та «Конкурс ім. Адальберта Ерделі», – сказав у вітальній промові директор Виноградівської ДШМ ім. Б. Бартока Віктор Марушка і вручив грамоти кращим учням образотворчого відділу «За активну участь у творчому житті школи», а також його викладачам.
Директор Виноградівської дев’ятирічки №6 Марія Сігетій наголосила: «Кожна картина – це шедевр, цілий світ. Я бачу, що у нас надзвичайно талановиті учні. Впевнена, що і Маргарита Іванівна частіше проводитиме такі виставки, оскільки вони є розвитком культури та свідомості. Сама Маргарита Тегзе – креативна, різногранна та нестандартна особистість, напрочуд позитивна та оптимістична людина, яка надихає». Керуюча виставкової зали «Імпасто» Валентина Костьо назвала учнів образотворчого відділу рідними у галереї, адже вони щороку тут роблять справжній «творчий бум».
А який день народження без торта. Їх на 20-річчі образотворчого відділу було аж 2 (!), як і годиться – зі свічками.
Ласуючи смачними шматочками торта, гості свята оглядали барвисту виставку картин, фотографувалися на згадку і раділи творчим успіхам підростаючого покоління, усвідомлюючи, що мистецтво – нетлінне, а талант – дар від Бога, який потрібно розвивати… Тож, образотворчому відділу ДШМ ім. Б. Бартока – жити і процвітати. Чого ми щиро й бажаємо.
Наталія Кобаль