М’яке задоволення творять умілі руки мами й доньки

Мешканці нашого міста та району, а також численні гості Виноградова охоче відвідують ярмарки, які організовують члени творчої громадської організації «Виноградівські пацьорки» у пасажі між вулицями Миру та Шевченка. Місцеві майстрині рукоділля пропонують свої вироби на різноманітну тематику – до Нового року, свята закоханих, Великодня, Дня міста тощо. Вони беруть активну участь у різноманітних святкових та благодійних заходах. Радо приймають до своїх лав «пацьорочки» й інших майстрів хендмейду.
Рік тому до них приєдналися ще дві цікаві творчі особистості з Виноградова – мама і донька Вікторія Продан і Вікторія Кровспей, котрі виготовляють дуже милі в’язані іграшки. Не дивно, що ці різнокольорові м’які вироби одразу знайшли своїх шанувальників.
«Мистецтво створення гачком або спицями невеликих за розміром іграшок «амігурумі» зародилося в Японії. Спочатку це були переважно герої японських мультфільмів, – каже Вікторія Продан. – Але поступово ці м’якенькі карапузики завоювали весь рукодільний світ і тепер вони можуть бути у вигляді тваринок, лялечок, тролів і фей, предметів побуту і навіть фруктів та овочів».
Жінка розповіла, що з юних літ захоплювалася рукоділлям, а особливо їй подобалося в’язання. Свого часу впродовж трьох років вона навіть виготовляла в’язані речі на продаж. Але потім улюблене заняття якось відійшло на другий план, бо була робота, заміжжя, народження дітей – доньки Вікторії і сина Степана.
Хоча Вікторія Юріївна за фахом історик (закінчила УжДУ), але їй довелося попрацювати на різних роботах – і піонервожатою в міській ЗОШ №8, і в залізничному дитсадку Королева, де на той час мешкала. Вона була барменом, навіть пробувала займатися торгівлею. Потім дев’ять років працювала паспортистом, відтак близько семи років логістом в «Автомотиві», а донедавна ще й копірайтером.
Правду кажуть, що натхнення до людини приходить неочікувано. Так і в нашої героїні раптово з’явилося бажання знову повернутися до в’язання, але хотілося відійти від стандартів на кшталт пледів, кофтин чи шапочок. Була щиро зворушена, коли діти підтримали її в цьому. Якось в Інтернеті вона відкрила для себе мистецтво амігурумі. Надихнувшись цим, спробувала виготовити в’язану іграшку власноруч. Переглядала майстер-класи, шукала схеми, уважно занотовувала їх в зошиті, підбирала потрібні нитки. «У роки моєї молодості нитки були кількох видів – шерсть, напівшерсть, акрил і «дарничанка». Зараз їх асортимент неймовірно великий і треба було вчитися, як кажуть, майже з нуля. Але нове заняття захопило мене «з головою» і я швидко оволоділа всіма тонкощами, – розповіла майстриня. – Дуже раділа, коли з’явилася перша іграшка. До цієї справи охоче долучилася й моя донька Вікторія (за фахом психолог). Спочатку ми дарували іграшки своїм близьким, потім їх стали замовляли знайомі та друзі своїм діткам. А з часом, коли створили сторінку в інстаграмі, тоді й «посипались» замовлення з різних куточків».
Так потроху цікаве захоплення від простого хобі переросло до їхньої основної роботи. А в чотири руки і замовлення виконуються швидше (маленьку іграшку можна зробити за день, а більшу – за 2-3). Майстриня запевнила, що вони використовують тільки якісні матеріали, які замовляють в інтернеті або підбирають у спеціалізованих магазинах: нитки – виключно гіпоалергенні, а наповнюють іграшки холлофайбером. Також додала, що всі вироби в’яжуть виключно за побажаннями клієнтів, узгоджують з ними кольори ниток, розміри іграшок та інші деталі. Цінова політика залежить від розміру виробу (бувають від 11 до 50 сантиметрів), кількості використаного матеріалу та складності в’язання.
«Наші в’язані іграшки подобаються не тільки дітям, а й дорослим, які теж охоче замовляють їх для себе, кажуть, що вони дуже милі «няшечки». Та й взагалі, це універсальний подарунок для будь-якої події в родині: весілля, день народження, Нового року чи Великодня або як презент для друзів і колег по роботі. Користуються попитом подарункові набори для новонароджених малят – брязкальця та гризунці», – розповіла Вікторі Продан.
Справді, умілі руки мами й доньки творять приємне м’яке задоволення, здатне не тільки подарувати неймовірну радість малечі, а й по-доброму зворушити дорослі серця.
Любов ТОКАЧ