Михайло Русанюк: «Ми повинні виключити політичну складову із порядку призначення керівників навчальних закладів району»

13 грудня голова райдержадміністрації провів робочу нараду, на якій було обговорено основні проблемні питання, які виникли у зв’язку із прийняттям рішення сьомої сесії сьомого скликання районної ради від 28 жовтня 2016 року про затвердження Порядку призначення на посаду керівників (директорів) загальноосвітніх навчальних закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста.
Участь у нараді взяли: в.о. керівника апарату райдержадміністрації Ігор Вантюх, в.о. начальника управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Жупанин, начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Олександр Кіш, депутати районної ради та керівники освітніх закладів.
В ході наради голова державної адміністрації зазначив, що повноваження у сфері розвитку освіти та функцію управління навчальними закладами районна рада делегувала райдержадміністрації, а зокрема управлінню освіти, молоді та спорту. Відповідно, під час підготовки Проекту даного Порядку, для його опрацювання, депутатам перш за все слід було залучати кваліфікованих фахівців району в галузі освіти. Проте депутати-розробники цього не дотрималися, внаслідок чого ними було прописано пункти порядку, які не відповідають чинному законодавству. Окрім того, голова адміністрації наголосив на тому, що директори повинні призначатися незалежно від політичної приналежності.
В.о. начальника управління освіти, молоді та спорту Віктор Жупанин зазначив, що депутатам районної ради не варто братися за ті теми, з яких вони можуть приймати непрофесійні та хибні рішення, а начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації інформував присутніх про те, які із пунктів затвердженого Порядку не відповідають вимогам законодавства та типовому Положенню, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 року №827.
Затим відбулося активне обговорення, під час якого депутати районної ради пропонували імовірні шляхи для вдосконалення прийнятого Порядку та приведення його у відповідність до законодавства.
Виноградівська РДА