Милосердя: відкрий себе добру

Наша громадська організація об’єднала у свої ряди понад 13 тисяч пенсіонерів із всього району. Ці люди багато років свого життя віддали державі, працюючи на її розвиток, і, вийшовши на заслужений відпочинок, продовжують активно займатись громадськими справами. Бо їм – Андрію Шольцу із Шаланок, Ганні Чуп із Пушкіна, Йолані Барзак із Малої Копані, Володимиру Щуру із Королева, Вірі Мокар із Олешника, Маргариті Бігун із Букового, Ганні Молнар із Перехрестя, Марті Богаш із Новоселиці  є що сказати і є що передати молодому поколінню. Вони були свідками й учасниками важливих подій у житті району, брали на себе відповідальність, були на бистрині часу.

Пройшли роки, але ветерани не піддаються труднощам і хворобам, житейським негараздам. Об’єднавшись у районну організацію, вони ще раз засвідчують, яка то велика сила громада, колектив. Особливо у підтримці кожної людини, котра кращі роки свого життя віддала на благо Вітчизни.

Люди пам’ятають добрі справи нинішніх ветеранів Марії Копчі із Великих Ком’ят, Анатолія Гелетюка з Вилка, Мальвіни Пігор із Фанчикова, Михайла Вотьканича із Підвиноградова, Йолани Шаркаді  з Чепи, Михайла Комара із Сасова, їх сумлінне, чесне і самовіддане ставлення до роботи. Це по-справжньому золотий фонд нації! Там, де працюють ветерани, немає пустих балачок, перетягування ковдри, і, що важливо, приділяється належна увага інвалідам, одиноким, багатодітним, сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування. Ветерани Анна Бідзіля, Ольга Гал, Ганна Качала, Єлизавета Попович із Виноградова, Іван Продан із Оноку, Маргарита Костя із Неветленфолу, Степан Бочкої з Вербівця уміють гуртувати людей, ініціювати на добрі вчинки, корисні починання.

Незабаром – День людей похилого віку, в Україні це ще й День ветерана. Ми мусимо зробити все для того, щоб у цьому році наші ветерани отримали бодай вітальну листівку з цим  майже і не всім відомим святом. Не у всіх їх однакова старість і однакова доля. Хтось щоденно відчуває підтримку дітей і внуків, а хтось залишився наодинці із своїми болячками і невимовним тягарем долі. Та всі як один вони гідні кращої старості. І наше з вами завдання – зробити все можливе для того, аби бодай трішки скрасити останні дні їх життя – це в наших силах! Ніхто не знає, хто з них (і з нас!) доживе до наступного Дня ветерана. Тому спішімо зробити їм добро вже сьогодні, бо завтра може бути пізно.

1 жовтня – символ єдності спадковості поколінь. Чудова нагода сказати теплі слова подяки всім ветеранам, пенсіонерам, людям похилого віку за їх багаторічну, самовіддану працю, доброту і мудрість. Тож вітаю всіх ветеранів Виноградівщини із святом вашої осені. І нехай вона буде сонячною і теплою, тихою і спокійною, сповненою душевним теплом, увагою близьких. Незважаючи на солідні роки, зберігайте активну життєву позицію, залишайтесь молодими душею. Довгих і щасливих років життя, миру та оптимізму.

Мальвіна  САВИНЕЦЬ, заступник голови районної організації ветеранів  України