Лісівники провели акцію «FSC – п’ятниця 2017»

Минулої п’ятниці у ДП «Винорадівський лісгоп» провели акцію «FSC – п’ятниця 2017», у рамках якої фахівці підприємства розповіли учням міської ЗОШ №6 про відповідальне користування лісовими ресурсами. Лекцію провели у лоні природи у рекреаційній зоні, виготовленій лісівниками. Хлопцям та дівчатам розповіли про правила поведінки у лісі, вагому увагу приділивши взаємодії людини і природи. Зокрема, школярі дізналися про наслідки лісових пожеж, засмічення людьми довкілля.
– Наразі ми проводимо акцію щодо популяризації лісової сертифікації по системі світової наглядової ради. Основний аудит наше підприємство пройшло торік і ми отримали сертифікат відповідності ведення нашої діяльності згідно принципів і критеріїв лісової наглядової ради. Нам приємно, що ми отримали високу оцінку своєї діяльності від світової організації. Ця світова сертифікація є для нас і економічно-вигідною, адже дає нам доступ до європейських світових ринків. У провідних країнах світу без цього сертифікату товар не пускають на свою територію. Це нам дає і соціально-психологічний стимул, адже піднімає гідність наших працівників, позаяк ми є одні з перших, і на світовому рівні проводимо свою діяльність. Окрім того, ця сертифікація заповнює прогалини, які ще існують у нашому законодавстві, адже світові вимоги вищі за українські і ми намагаємось відповідати їм. А от, приміром, у санітарному плані, навіть суперечать вітчизняному законодавству: пагубні дерева 4-ої та 6-ої категорій треба видаляти з лісових насаджень, проте, залишати треба ті, що служать домівкою для зникаючих видів комах та жуків. Тепер ми проводимо тренінги, навчання з колективом підприємства, учнівською молоддю. Ці заходи носять не тільки навчально-виховний характер, а й таким чином ми прагнемо достукатися до свідомості наших законодавців, аби усували прогалини у законах щодо господарювання в лісі, – сказав директор підприємства Василь Агій.
На завершення акції з учнями провели пізнавальний конкурс, переможці якого отримали подарунки. Школярі зголосилися прийняти участь у фото-квесті «Я обираю FSC» та розповісти своїм друзям про стандарти світової лісової сертифікації.
Наталія Кобаль