ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ

Минулої п’ятниці у Вербівці урочисто відкрили та молитовно освятили пам’ятну дошку герою АТО Віктору Маркусю (5. 08. 1970 – 18. 02. 2015 рр.). Виготовили її спільними зусиллями громадські організації «Союз ветеранів АТО та волонтерів «Патріот» та «Рух підтримки Закарпатських військових Виноградів».
Нагадаємо, що Віктор Васильович добровольцем пішов у зону проведення антитерористичної операції. Військову службу проходив у 128-й ОГПБр. Зник безвісті 18 лютого 2015 року під час відходу з Дебальцева. Автомобіль «ЗИЛ» із військовослужбовцями бригади попав під обстріл поблизу села Логвинове-Луганське. Упізнаний серед загиблих. Поховали сержанта у рідному селі, де осиротілими лишилися 3 дітей та дружина.
Вшанувати пам’ять дружелюбного земляка зібралося чимало односельчан, друзів та знайомих, влада району і села, громадські активісти та волонтери.
– Сьогодні хвилиною мовчання ми вшановуємо не тільки Віктора Маркуся, а й всіх героїв, котрі віддали своє життя задля світлого майбутнього наших дітей, задля цілісності та свободи нашої держави. Ми повинні пам’ятати одну просту істину: «Народ, котрий не пам’ятає свого минулого, не матиме майбутнього». Тож не забуваймо, кому завдячуємо мирним небом над головою. Слава Україні! Героям слава!, – сказав у своєму виступі голова Виноградівської райдержадміністрації Михайло Русанюк.
Відкрили пам’ятну дошку, знявши з неї полотнище, голова РДА Михайло Русанюк, сільський голова Іван Зелик, дружина вбитого героя Аніта Маркусь та молодша донечка Вікторія. Відтак місцевий священик освятив пам’ятну дошку і відслужив заупокійну панахиду.
Присутні на урочистості ще довго не розходилися, вони згадували Віктора Маркуся добрим словом, несли квіти до пам’ятної дошки і молилися за упокій душі героя АТО, який заплатив за нашу свободу найдорожчу ціну – своє життя!
Герої не вмирають!
Наталія Кобаль