ДИВОВИЖНІ ФАКТИ ЖОРСТОКОСТІ ТА АГРЕСІЇ

Дуже часто у батьків виникає питання «Чому дитина зненацька перетворюється на справжнє чудовисько?». Вони накидаються один на одного, інколи застосовують силу, а іноді й гірше – демонструють жорстокість та агресію.
Недавно, йдучи мікрорайоном «Корятовича», я стала свідком подібної ситуації. Звернула увагу на крики, які містили вкрай нецензурні слова. Четверо підлітків, орієнтовно 12-річні, напали на хлопчика поблизу «Bona Pizza». «Обняли» його із усіх сторін, тримаючи за одяг почали його бити, чим і виявили брутальне поводження до однолітка. Дивовижним став той факт, що люди, проходячи, абсолютно не звернули увагу на дітей. Пошкодувавши немічного хлопчика, я крикнула НА них й рушилася в їхню сторону. Замітивши мене, агресивна компанія розбіглася, а хлопчик, витираючи сльози на обличчі, відразу попрямував у аптеку.
Мені просто не віриться, що з жителів мікрорайонУ ніхто не впізнав жодну тамтешню дитину. Крім того, в народі кажуть: чужих дітей не буває, то чому люди стали такими байдужими, бачачи знущання та брутальне поводження. Якщо ж допускати подібні ситуації у дитячому віці, що чекатимемо у подальшому від підростаючого покоління? Однозначно, літні канікули для багатьох працюючих батьків є проблемним питанням. Все ж таки, важливішим є безпека та здоров’я власних дітей. У пошуках кращого заробітку, батьки часто забувають стежити за їхніми вчинками, дозволяють усе, аби діти не заважали у їхній роботі. А схильні до негативного впливу підлітки, часто потрапляють у погану компанію та спричинюють найрізноманітніші та непередбачувані вчинки.
Дати чітку й однозначну відповідь на запитання «чому дитина поводиться жорстоко» майже неможливо. Таку поведінку можуть спровокувати різні ситуації. Більшість психологів вважають, що дитину або не любили та часто карали, або надто пестити , чи дитина відчувала на собі жорстокість. Також негативно впливають на психічний стан сцени насильства в програмах телебачення, неадекватні ігри на комп’ютері та телефоні. Кожна дитина унікальна, найкращий та найефективніший підхід до неї можуть мати тільки батьки.
Сьогоднішнє підростаюче покоління дуже часто проявляє неслухняність. Якщо дитина не поважає авторитет батьків, не визнає ніяких правил, встановлених вами, не боїться наслідків, то це означає, що вона у майбутньому може проявляти жорстоке поводження. Агресивну поведінку юнаки не переростуть. Тому, не ігноруйте проблему, будьте уважними та пильними, частіше контролюйте місце перебування своєї дитини, його вчинки та наміри. Не дозволяйте їм завдавати шкоди оточуючим, бо це, в свою чергу, приносить страждання і батькам.
Ми всі маємо власним прикладом довести до свідомості сина чи доньки, що зрілість і сила — не в здатності руйнувати, знущатися, принижувати фізично й морально, а в умінні творити, допомагати та любити ближнього.
Ріта Мезей