Боржавське та Великі Ком’яти затопило

Цього тижня рясні дощі завдали чимало шкоди. Навіть центр Виноградова перетворився на Венецію – центральна вулиця міста перетворилася на суцільну водну артерію. «Плавали» і жителі низинних районів сіл Виноградівщини. Та найбільше від невблаганної водної стихії постраждали люди, котрі живуть поблизу річок. Особливо складний цей період видався для сусідів Боржави – у Великих Ком’ятах та Боржавському у сельчан вщент затопило городину: теплиці та поля по коліна у воді, тож на врожаї помідорів, капусти, перцю та картоплі чекати зась.
Сільські голови та влада району йшла до людей, у котрих затопило обійстя. Люди цілком обґрунтовано обурювалися, що треба було завчасно добудовувати дамби і розчищати русла замуленої річки, тоді б і наслідки стихії були набагато меншими. Проте, частина вини у цій катастрофі лежить і на плечах людей, котрі засмічують річки власними побутовими відходами. Як наслідок – стрімка течія води несе з берегів купи сміття….
Влада району і області збирала екстерні наради щодо подолання наслідків стихії. МНСники працювали в екстримальних умовах цілодобово. Для запобігання підтоплення дворогосподарств у найбільш критичних точках працівники водного господарства встановили пересувні мотопомпи для відкачки води, зокрема, у присілку Завадка (Великі Ком’яти).
За даними Управління ДСНС України в Закарпатській області та Закарпатської обласної ради, внаслідок сильних грозових дощів, що пройшли в області 20-22 травня, затоплено 870 га сільгоспугідь, 85 дворогосподарств, 31 житловий будинок. Пошкоджено 830 м.п. берегоукріплень і 7 мостових переходів (4 пішохідних). Стався перелив води через три дороги (Мукачево-Рогатин в с. Вільхівка Іршавського району), в с. Великі Ком’яти – Шаланки на Виноградівщині та в с. Тур’я Пасіка (дорога державного значення Перечин – Свалява). Загалом удару стихії зазнали 25 населених пунктів у 6-ти районах області.
Станом на 12:00 23 травня на території Закарпатської області підтоплено:126 дворогосподарств, з яких 45 житлових будинків; 818 га сільгоспугідь; 270 га пасовищ; 6 мостових переходів пошкоджено; 2 мости зруйновано та пошкоджено; 690 пог. м берегоукріплень зруйновано. Всього до ліквідації наслідків негоди залучено 7 одиниць техніки, 3 плавзасоби та 45 чоловік особового складу.
За даними рятувальників, у Великих Ком’ятах підтоплено 6 дворогосподарств та по 20 сільгоспугідь у Великих та Малих Ком’ятах. Тут сусіди Боржави всю худобу (корів, свиней та курей), аби не потонула, перевели до сусідів через дорогу. У Дюлі підтоплено 240 га сільгоспугідь. На автошляху місцевого значення Великі Ком’яти-Шаланки спостерігався перелив води протяжністю 150 м та висотою 20 см. Рух автотранспорту припинено. Підрозділами ДСНС проводилися роботи з відкачування води з приватного дворогосподарства в с. Черна. 23 травня ввечері у Великих Ком’ятах довелося проривати дамбу, аби врятувати від потоку води людські оселі. Натомість, затопили поля, де на теплицях біліються тільки вершечки.
У п’ятницю зранку вода спала, проте люди ще довго будуть долати наслідки негоди.
Вл. інф.